Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tudnék görkori alakú...

Hogyan tudnék görkori alakú csokitortát csinálni?

Figyelt kérdés
Tippek kellenének!Barátnőnk 18 éves lesz és mindannyian korizunk,innen az ötlet. Gondoltuk meglepjük egy általunk készített kori alakú tortával. Valamilyen csokisat szeretnénk,de nem tudjuk hogyan oldjuk meg az alakját. A kerekei félbevágott narancskarikákból lennének az már biztos,de több ötletünk nincs.Ha valaki tudna valamilyen ötletet adni,nagyon szépen megköszönném! =)

2012. febr. 25. 22:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű: csináljatok (csokis) piskótát (amiből a torta lapjai lesznek), és azt vágjátok görkori alakúra. A lapok közé mehet csokirém. A fűzőt, v csatokat tejszínhabból is fújhatjátok a torta tetejére.
2012. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ja, én úgy csinálnám, hogy:

- piskótalapokat sütnék (3-4 vékonyabb, mondjuk dobostorta vékonyságú), kivágnék mindegyikből egy kori alakot

- kori alakú lap lefektet, rá csokikrém, arra korilap-csokikrém, korilap-csokikrém, és korilappal fedném

- az egészet bevonnám csokival, v vmivel (pl. puding, krém), h kívülről ne látszódjon, h "csíkos", hanem csak a korcsolya alak

- a fűzőt, v csatot meg valamivel ráfújnám a tetejére


Remélem, érthetően írtam.

A maradék piskótából meg már sok mindent lehet csinálni: - főztök rá még pudingot, összekutymol, gyümölcs bele, és hűtőbe.

- vaníliaöntet, darált dió

- tejbe áztatjátok, mákot rá

2012. febr. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen,arra én is gondoltam hogy a megmaradt piskótából is lehetne valamit! =) Köszi szépen az ötleteket mindkettőtöknek,szerintem jók lesznek. =)
2012. febr. 26. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Én írtam mindkettőt, szívesen. :)
2012. febr. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaaa,köszi! =)
2012. márc. 1. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!