Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hanyason kell (1-6) főzni a...

Hanyason kell (1-6) főzni a régi elektromosfőzőlapokon?

Figyelt kérdés

Ahol főzni fogok ilyesmi áll rendelkezésemre : [link]

És a gombon 1-6ig vannak a hőfokok.


Hanyasra állítsam ha:

~ vizet forralok (pl tésztafőzéshez, vagy krumpli)

~ ha már benne vannak és csak főzöm

~ leves készítéshez

~ tojásrántotta, bundáskenyér

~ rántott hús készítés ???


Amúgyis teljesen kezdő vagyok, de itthon ráadásul gáztűzhely van, úgyhogy ez a számos dolog...nem tudom majd hanyasra állítsam. Ha pl 6osra akkor szét ég minden nem? de 2 az meg nem kevés?

Segítsetek légyszi!

Kösziii


2012. márc. 3. 22:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó reggelt! Nézzük sorban, de szerintem nem kell aggódnod, mert hamar belejössz majd, és ha úgyis látod, hogy túlságosan forr, elég lejjebb venned egyel-egyel.


Vízforralás: 6 - ha már benne van, akkor is maradhat, hogy hamar megfőjön.

Leveshez: húslevesnél én ált. 6-oson kezdem, és amikro szépen felforrt, és belekerültek a zöldségek, 3-4-re leveszem.

Olajhoz: 5-öst szoktam, mert az enyém már nem olyan "erős", de ha a tied még viszonylag jó, lehet elég a 4-es is.


Egy szó mint száz, a levessel fogom szemléltetni:

6: nagyon forró víz, lobog

5: forr

4: az az ideális, mikor picit forr

3: itt szinte alig látod forrni, egyszer-egyszer felbukkanó buborékok jelzik

2: kb. gyöngyöző

1: itt meg szinte áll minden.


DE! úgyis kitapasztalod majd :) Az ideális a 3-4 szerintem, de ha bekapcsolod, annak idő kell míg felmelegszik, ezért rakd előbb 6-osra, majd vedd vissza! Remélem segítettem.

2012. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Húú köszi, nagyon is sokat segítettél!! :)
2012. márc. 4. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!