Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » E helyett a Knorr ízesítő...

E helyett a Knorr ízesítő helyett milyen szószt csináljak?

Figyelt kérdés

[link]


ilyent szeretnék csinálni: tejszínes sonkás tésztát, de nincs ilyen öntet alapom hozzá, mivel pótoljam? esetleg valami hasonló receptötlet? Köszi előre is.:)


2012. márc. 4. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A tasakján gondolom rajta vannak az összetevők. Az alapján eltudod természetes fűszerekből készíteni,csak adalékanyagok és tartósítószerek nélkül.

Soha nem veszek ilyen mű vacakokat.

2012. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, köszi:)
2012. márc. 4. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én sem használok ilyen cuccokat, valahogy alapból elutasítom őket (pedig általában nem vagyok egészségmániás, de hogy már a főzelékhez is alap por kellene....).

Szóval:

Hagymát apróra vágod, üvegesre párolod, rádobsz kockákra, vagy csíkokra vágott sonkát (esetleg még gombát is rakhatsz mellé, vagy kukoricát). Picit összepárolod (néhány perc!), majd pici lisztet szórsz rá, elkevered, és felöntöd főzőtejszínnel (nem habtejszín, mert az híg). Só, bors, esetleg fokhagyma használható hozzá, más nem szükséges.

A tejszín után akár egy jó marék trappista sajtot is belekeverhetsz, akkor akár a liszt el is hagyható. Ezt ráöntöd a félig főtt tésztára, be a sütőbe és kész is fél óra alatt az egész.

Nem tudod elrontani :) Sok sikert, csak merj kreatív lenni :)

2012. márc. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

én is hasonlóan készítem, mint az utolsó kedves válaszoló.hagymát dinsztelek, amit átpirítok csíkokra vágott, lehetőleg finom füstöltsonkát. ezt a ragut egy tálban összekeverem a kifőtt, lecsöpögtetett tásztával.

4 deci főzőtejszínt elkeverek két tojással, fűszerezem borssal , majorannával vagy bazsalikommal.bele keverek 5 deka reszelt sajtot,és ráöntöm a tésztás ragura. jól átkeverem és zsirdékkal kikent jénaiba vagy tepsibe terítem. a tetejét is megszórom reszelt sajttal és a sajt pirulásáig sütöm.

tejszín helyett tejfölt is szoktam használni, azzal is nagyon finom.

ha még gazdagabban akarom, akkor a sonkával együtt valami zöldségkeveréket is párolok hozzá. mexikói, francia, de lehet csak gomba is, piros kaliforniai paprikakockákkal.

finom, kiadós tepsis étel.

penne, csavart, vagy szarvacskatésztával szoktam készíteni.

sok sikert, bármit csinálsz:))

2012. márc. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm szépen, minél hamarabb kipróbálom őket.:)
2012. márc. 5. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!