Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zserbóhoz jó a marcipán?

Zserbóhoz jó a marcipán?

Figyelt kérdés

Szeretnék a legjobb barátnőm szülinapjára valamit sütni, tavaly marcipános csokitortát csináltam, nagyon ízlett neki, de most más készítenék, nagyon ízlett neki nagymamám zserbója, ezért szerintem ezt fogok csinálni, viszont a marcipánért nagyon odavan, és gondoltam, hogy a zserbó tetejét a csoki rétegen kívül marciánnal is bevonnám, milyen lenne, megy a dió a marcipánhoz?

Köszi!


2012. márc. 5. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy jó lenne, vagy a marcipánt hagyd ki, vagy keress olyan süteményt, amihez szokás marcipánt használni.
2012. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg próbáld ki. Jól hangzik,a marcipán megy a csokihoz és a diós töltelékkel együtt..hmmmm.Rossz nem lehet:)
2012. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tetro ***** válasza:
67%
szerintem a marzipán nem illik össze a zserbóval, de ettől még lehet jó...
2012. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél rá, de onnantól kezdve ne hívd zserbónak! Egy ötlet: mivel a marcipán mandulából van, a sütibe is inkább ezt tedd dió helyett. Sőt, ha a barátnődről nevezed el, akkor igazi, egyedi ajándékot adhatsz :D
2012. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

csupa jó ötelt van itt :), a marcipán szerintem is el ronthatja, de próba szerencse :)

vagy csinálj valamilyen marcipán díszítést (burkolás helyett), a szerbó tetejére, esetleg ajándékozz egy helyes, általad készített marcipán figurát/állatkát mellé

2012. márc. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Csatlakozom ahoz a táborhoz, miszerint ízre jó lenne, csak az akkor már nem zserbó.

Viszont én a következő képpen csinálnám meg:

Torta formában sütném, kinyújtanám a marcipánt, és bejelölném rajta a fél szeleteket, és minden második fél szeletet kivágnék, ráborítanám a tortára és a kivágott helyekre csokit öntenék.


Valahogy így:

[link]

2012. márc. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyre jobb ötletek jönnek, köszönöm, majd kitalálok egy saját nevet a sütinek, ha finom lesz:D a rajzocskáért külön köszönet, megpróbálom kivitelezni :D ha sikerül küldök egy szeletet:D
2012. márc. 6. 22:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Szavadon foglak!!! :D
2012. márc. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül nem sütöttem semmit, mert az egyik nagymamája tortát sütött, a másik pedig zserbót........


De azért majd mindenképp kipróbálom a marcipános verziót! :)

2012. márc. 28. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!