Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tortát előző nap vagy aznap...

Tortát előző nap vagy aznap kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
Holnap lesz a lányom szülinapja.tejszínes túros málna krém lesz a töltelék a piskótában és fondantal borítom be.Ma vagy holnap állítsam össze?Szükséges összeérnie vagy ráér holnap?
2012. márc. 7. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha ma megsütöd, lesz ideje rendesen kihűlni, megtölteni ráérsz holnap is. Szerintem annak nem kell "összeérnie".
2012. márc. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!A túrótölteléknek sem kell idő a megfelelő állag eléréséhez?Ha reggel összeállítom délutánra mire hazaér az iskolából addigra jó lesz ugye?
2012. márc. 7. 08:39
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN torta jobb másnap, ha rendesen tudod közben hüteni.
2012. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most úgy adok neked tanácsot hogy én nagy tortasütő anyuka vagyok!! :-)

És úgy alapból is, nem csak a lányomnak hanem az egész családnak én gyártom.

A lánykámnak múlt hónapban a szülinapjára Garfield formájú tortát csináltam, marcipánnal vontam be.


Saját tapasztalat, és mestercukrász javaslata alapján is azt mondom:

Ma csináld meg a torta piskótáját. Sokkal könnyebben fogod 3 részre vágni ha 1 napot hagyod állni a tésztát.

A krémet ráérsz holnap.

De! Kora reggel állj neki a krémnek, töltsd be a tortát és így tedd vissza a hűtőbe pár órára hogy kicsit dermedjen.

A fondant bevonással így sokkal könnyebben boldogulsz majd.


És egy jó tanács: mivel túrós a krém, ezért mindenképp azt javaslom hogy szitán törd át a túrót hogy ne darabos legyen, hanem krémes. Mert ha darabos marad a krém, a fondant-al nem tudod szépen simán beborítani.



Sok sikert!

2012. márc. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!A piskótát megsütöttem és a fondant is kész!Hello kitty-s lesz a torta 14.szülinapra:)A málnakrémet akkor csak holnap reggel készítem és akkor állítom össze.Délutánra biztos "összeáll"!
2012. márc. 7. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:
Boldog szülinapot!!!!!!
2012. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!


Az én lányom sikogatott örömében amikor meglátta a tortát. Ez annyira jó érzés volt nekem hogy a saját kétkezi munkámnak így örült.

A tiéd is szép lesz nagyon!


Sok sikert! ;-)

2012. márc. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
én midnig egy nappal hamarabb készítem, mert ugy jobban összeáll
2012. márc. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget és a jókívánságokat!Elkészült a torta délután lesz nagy öröm:)

Ment a zöld kéz mindenkinek!!!!

2012. márc. 8. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!