Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babgulyásba ha nem teszek...

Babgulyásba ha nem teszek füstölt húst csak simát attól még lehet nagyon fincsi? Valamint írnátok valami ütős babgulyás receptet? Másodiknak mit csináljak hozzá?

Figyelt kérdés
Páromat meg akarom lepni vele mert ki van a nőnap miatt hogy minidig a nők járnak jól,és én a hasán keresztül akarom meghódítani. Pasikat így könnyebb :)

2012. márc. 8. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet füstölt hús nélkül is késziteni, de akkor nem olyan finom. Ha más nincs, kevés füstölt kolbászt tegyél bele, az is elég hozzá - és nem kell belöle sok.

Mivel ez igen tartalmas leves (gyakorlatilag egytálétel), ezért utána legfeljebb valami édességet érdemes késziteni.

Receptet meg sokat találsz az interneten, de akár ezen az oldalon is, nézd meg a keresöben.

2012. márc. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Utána túrós vagy krémes palacsinta.

Én hét végén akarok bablevest + palacsintát.

2012. márc. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%

Régebben sokszor készítettem a babgulyást úgy, hogy savanyú káposztát raktam bele (valahol egyszer olvastam). Isteni finom :) És igen, füstölt hússal az igazi, anélkül.... valami füstölt azért menjen bele.

Ja és nálam a sok tejföl is hozzá jár.

Én egy jó krumplis vagy túrós pogácsát tudok elképzelni mellé :)

2012. márc. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

én is csak húsból készítem, de , ha van egy darab szalonnabőrke, vagy egy kis füstölt kolbász, valóban jó ízt ad neki.

először fölteszem jó szaftos pörköltnek a húst, bele a beáztatott babot. ha már majdnem kész, akkor teszek bele zöldséget, egy pár szem krumplit is (mi így szeretjük),majd ezeket is megfőzöm, mindig csak kevés vízzel pótolom, hogy jó tartalmas, sűrű maradjon. végül csipetkét vagy, ha nincs ídőm rá, kézi tarhonyát főzök bele.

hozzá kenyér helyett pogácsát adok, vagy ha nem azt, akkor én is palacsintát sütök,ami utána a desszert.

nagyon laktató, valóban a pasik imádják.

ha szeretitek csípőspaprika is mehet bele.

2012. márc. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van otthon egy kis füstölt szalonna, azt is tehetsz bele, nagyon jó ízű lesz a babgulyás. Ha szeretnéd a végén berántani, akkor a rántást érdemes a füstölt szalonna kisütött zsírján elkészíteni. Csodás lesz! Jó főzést, jó étvágyat!
2012. márc. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Babgulyásba én soha nem teszek füstölt húst, csak pörköltes húst, 1 parika, paradicsom, zöldség és bab, csak a bablevesbe teszek füstöltet.

Utána lehet palacsinta, smarni, lángos, aranygaluska borsodóval, rétes, gyümölcsös piskóta vanília öntettel, stb.

2012. márc. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

úgy is fonom lesz, de szerintem a füstölt íz benne a legjobb. ha nincs itthon füstölt hús, akkor szalonna bőrt, vagy pár karika kolbászt főzök bele.


utána valami édeset csinálnék pl. palacsinta, császármorzsa.

2012. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Soha nem teszek bele füstölt húst,mert nem szeretjük az ízét és nehezebben is emészthető.
2012. márc. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 doboszoli ***** válasza:

Eltérő vélemények, eltérő ízlések. Ez így van rendjén!!

Nálam fele-fele a friss, és füstölt húsok aránya.

Rántani nem szoktam, soha. Egy kis jóféle köröm, csülök, olyan lét ad, amit még éppen lehet kanállal enni.

Kérdező! Jó ötlet a hasán keresztül elbűvölni a férfiakat, de.... Bocs!DD)

2012. márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Na akkor most derült ki hogy én mennyire elvagyok tévedve.

Én szoktam csinálni (ezek szerint az én elnevezéseim szerint) babgulyást és csülkös bablevest.

A babgulyásba egyáltalán nem teszek füstöltet, mert nálam az lényegében egy gulyás leves babbal, a csülkös bablevesbe meg csak füstőlt csülköt teszek, abba sima húst nem.

2012. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!