Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem tud manapság a...

Miért nem tud manapság a lányok igen nagy része főzni? Ez normális manapság? Ha majd gyerekük lesz és kicsit nagyobbacska lesz, akkor majd hordják a gyorsétterembe kajálni?

Figyelt kérdés

2012. márc. 9. 05:51
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
83%

Előző vagyok. Ami lemaradt:

Lehet kifogásokat találni, miért nem tudnak a lányok főzni. Lehet mentséget találni a szülők részére is.

Tény, hogy a lányok nagy része valóban nem tud főzni és egyenesen irtózik attól, hogy bemenjen a konyhába. Akárki akármit mond, ez csak nevelés kérdése. Az pedig a szülők dolga lett volna, és az is lesz a jövőben is.

2012. márc. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
68%

Nos, azt hiszem, én a fiatal kategória vagyok. (19L)

Nem tudom, hogy mekkora részünkre igaz, hogy nem tudunk főzni, de az biztos, hogy ha valakit megtanítanak 13-16 évesen, az még egyáltalán nem azt jelenti, hogy (szívesen) főzni is fog.


Én az a kategória vagyok, akit sosem tanítottak. Anyukámnak általában nem volt ideje rá, egyedül meg nem mertem belekezdeni. Nagyszülőktől mindig megkaptuk, hogy bezzeg az unokatesómék milyen ügyesek, piskótát sütnek, talpraesettek, jó asszonynak valóak (ami egy 14 éves lánynál fontos szempont a 21. században, ugyebár). Minden szüli- és névnapomra vaskos receptkönyveket kaptam tőlük. Természetesen értettem a burkolatlan célzást, csak rettentően bosszantott.


Mit ad isten, fél éve vagyok egyetemen, kollégiumban. Mióta itt vagyok, megtanultam sütni, főzni teljesen egyedül. Van, hogy a kollégiumból viszek haza általam sütött kekszeket a családomnak. Azt sem tudom, merre a menza, a pizzarendelést meg felesleges pénzkidobásnak tartom. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy aki rá van kényszerülve, kedvet érez rá, az megtanul főzni, amint tud. És ha ez az időszak 30 évesen jön el, akkor 30 évesen tanul meg főzni az illető. Hiába állítanak valakit 15 évesen a konyhába, ha nem akar, nem fog főzni, akkor se, ha elvileg megtanulta.



És mi lesz, ha a főzni nemtudó lányoknak gyerekük lesz? A főzni nemtudó lányok dolgozni fognak, idejük sem lesz rá, hogy főzzenek, de az oviban, suliban lesz menza, a gyerek pedig nem hal éhen - védekeznek a fiatal anyukák.

Természetesen azonban a fiatal anyukák napja 48 órából áll, aludniuk pedig nem szükséges, tudja jól ezt minden rokon és barát. Épp ezért számomra is érthetetlen, miért nem főz anyuka, mikor a szegény férje már csont és bőr - azaz csak 85 kiló. A gyerek is biztos azért tüsszentett, mert nem volt 3 fogásos vasárnapi ebéd. Micsoda ügyefogyott nőszemély...

2012. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
75%

9-es! Élő csirkét én sem tudok felbontani és nem is fogok! Vannak vidéken élő rokonaim, a szerelmem is vidéki, és voltak tyúkjai, de én akkor sem fogom elvágni a nyakát egyetlen állatnak sem! Ettől még tudok főzni-sütni és nagyon házias vagyok. :)

5.

2012. márc. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
77%

Sziasztok!

Én 19 éves korom óta önállóan élek, mosok, főzők, takarítok és egyedül fenntartottam egy lakást. ma már 24 vagyok a párommal élek és le volt döbbentve hogy önállóan fenntartottam egy lakást, amit én egyedül rendeztem be és emelett rend van és tudok főzni, nem dicsekedésből, de jól és egyébként én imádok főzni! ÉS AMI A LÉNYEG: festett a hajam, műkörmöm van, sminkelek mindennap és csinosan öltözködöm és fent vagyok a facebookon :) és mondhatom azt h szintem hobbim is egyben a sütős főzés, és igen büszke vagyok rá hogy adok magamra és mellette a háztartást is vezetem.

2012. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 vagyok és tudok főzni. A párom is. Bár csirkét még nem kopasztottam, de szivesen megtanulnám. Csak mi nem tartunk. Valószinű az átlagnál nagyobb érdeklődést mutatok a dolgok iránt ugyanis a cukrász szakmát választottam.

Az egyik dolog h a fiatalokat nem érdekli. Én 9 éves korom körül odaálltam anyum, apum, mamám mellé és kértem h mutassák meg h ez meg ez h készül. Sok rokonomtól tanultam sokmindent. Most kölcsönösen tanítjuk egymást párom édesanyjával. Van amit ő tud, van amit pedig én. Soha nem szégyen tanulni.

A másik dolog h az anyuka nem engedi a konyhába, nem mutatja meg a dolgokat. Bár én azt mondom h lehet könyvből és más rokonoktól is tanulni ha akar az ember.

Én úgy gondolom h akármilyen világban is éljünk, fontos az h egy nő tudjon főzni. Gyorsakajával és állandó rendelgetéssel csak az élhet meg aki sokat keres.

Tehát én a probléma fő forrásának azt látom h a mai fitalok elhiszik h azzal h jól néznek ki, meg buliznak, mindent elérhetnek majd mindent, és ezért nem is érdeklődnek a főzés iránt

2012. márc. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
87%

Mikor elköltöztem otthonról már tudtam alap kajákat csinálni, mert sok mindent megtanultam otthon, de a legtöbb tudást, gyakorlatot azóta szerzem, mióta elköltöztem otthonról. Minden nap főzök, mert túl drága lenne rendelni, mellesleg szeretem is csinálni és mindketten jobban szeretjük az itthoni kosztot, mint a műanyag ízű gyors kajákat, vagy a kimérős éttermeket (engem kicsit taszít, hogy nem tudom ki mit rakott bele, bár ez lehet, hogy az egyéni finnyásságom).

Jártam olyan suliba, ahol volt főzés gyakorlatunk és nem hazudok, de 20ből 18 lány nem tudta, hogy hogyan kell megpucolni a tököt, felvágni a húst, mi az a rántás, vagy a dinsztelés. Fogalmuk sem volt, hogy kell megfőzni egy levest, hozzám rohangáltak, hogy ez akkor most már jó -e és honnan tudja, hogy megfőtt -e a hús, stb. Saját bevallásuk szerint jó ha élerükben egy pirítóst megcsináltak. Nagyon meg voltam rajta lepődve, de összességében ha az egész évfolyamunkat nézem, jó ha a 200ból a fele járt már életében fazekak közelében. Persze ott a másik fele, aki nem volt ennyire esetlen, de én is azt látom, hogy a tendencia nem azt mutatja, hogy akár az alapokkal tisztában lenne a többség (és itt csak a főzésről van szó, de voltak olyanok is, akik takarítani sem tudtak, mert amíg otthon laktak nem kellett).

Aztán mesélte édesanyám, hogy az új munkahelyén első nap a legtöbben meresztették rá a szemüket, mert otthonról vitte az ebédet (nincs étkezde, vagy szerződéses cég aki az ebédet vinné, így mindenki magának oldja meg). A férfi kollégái mesélték, hogy mit kell bevásárolni hazafelé a családnak, akkor derült ki, hogy a legtöbben kész kajákat esznek, mert a feleségük nem tud, vagy nem akar főzni, ahogy ők sem.

Ezek után már nem csodálkozom annyira, hogy vasárnap ebéd időben miért van tömve a környéken az összes gyors étkezde és miért néznek rám a velem egykorú lányok UFO ként amikor megemlítem hogy főzni fogok délután.

20/L

2012. márc. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
85%

9,00 vagyok.

Igen, az utóbbi hozzászólások a "Tisztelet a kivételnek" köréből kerül ki, és nagyon jó ilyen hozzászólásokat is olvasni. Én is erről beszéltem, hogy már fiatal korban kellene, hogy a szülők legalább az alapokkal megismertessék a gyermekeket, mert később arra tud rakodni a többi tudás. Persze, az a gyerektől is függ, hogy mennyire érdekli, mennyire akarja, de idővel szerintem minden fiatal rájön, hogy tetszik-nem tetszik, jó lenne tudni valamit ezekből a dolgokból.

Persze az sem baj, ha saját korosztályától tanul egy fiatal, még szerencse, hogy vannak köztetek "kivételek", akiktől a többiek majd tanulni tudnak!

2012. márc. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
35%

Azért milyen érdekes, hogy csupa olyan válaszolt, aki bezzeg én tudok, mások meg nem stílusban nyomja... :D

Azért ez így kicsit végletes.

22 vagyok, aránylag emlékszem a fiatalokra. Ismerőseim zöme lány, mivel csupa lányosztályba jártam. És vagy ti éltek valami fura dimenzióban, vagy csak a saját szemetekben nem látjátok a gerendát, de a nagyobb része tudott főzni már 15 évesen is. Persze, nem mindenki mesterszakács, de azt mégis ki várja el reálisan?

Én azt vallom, hogy nem tudok főzni, mert elméletben hiába vagyok tisztában mindennel, egyszerűen ehetetlen lesz a legalapabb étel is, akármennyit próbálom. Persze nem vészes a helyzet, éhen nem halok, alap dolgok mennek. Na puff, ilyen is kell, nem?

Meg ha otthon a gyerek hétvégén lát csak főtt ételt, mert apja-anyja 8-12 órát melózik, utána takarít, elmegy öcsiért az oviba, bevásárol, és vacsira már csak virslit főzni van ideje vagy hozni egy menüt a kifőzdéből, feltétlenül rossz ember? Kitől tanuljon főzni a szerencsétlen gyerek? Persze, könyvből lehet, de attól még nem tudja megcsinálni olyanra a babfőzelékek, mint az anyué.

És igen, szerintem a mai világban megszokott és normális, ha nincs minden nap háromfogásos kaja, mert egyszerűen emberileg lehetetlen. De szerintem még a "legbutább szőke liba" sem lesz pocsék nő később, majd megtanulja, amit kell, mert azt írják a lapok, hogy a gyereket csakis otthoni bio mócsinggal lehet etetni, és kész, megcsinálja. :D

Hát hogy a fialatoknál manapság más az értékrend, ez van. Később nőnek fel, két generációval ezelőtt 16 évesen már a férjhezmenésen kellett gondolkodni, és arra készültek, most meg ilyen gondolattal kitekerné az apjuk a nyakukat, a továbbtanuláson kell agyalni, ami nem épp a családanyamodellt erőlteti.

2012. márc. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
67%

"Szerencsétlen" gyereknek nem kell könyvből tanulnia, fel lehet hívni anyut, hogy ő hogy csinálja a bablevest, de amíg hajlandóság sincs rá addig felesleges erről beszélni. Amíg nem próbálja meg, csak mondogatja, hogy "jajj hát neki senki nem mutatta meg" addig fölösleges agyalogni azon, hogy kinek mit kellett volna tanítania a gyerekének.


16., aki "bezzeg stílusban nyomja"

2012. márc. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
88%

18

Fáj h van aki tényleg tud főzni. Én sem ( és senki) nem azt mondtam h mi mindent tökéletesen tudunk. Sőt mondtam h még mai napig van amit tanulgatnom kell, de mi valamiot azért legalább tudunk. És igen sajnos egy csomó fiatal az alapokkal sincs tisztában és nem is érdekli. Tesóm nője egy krumplit nem tud megpucolni és mikor mondtam h megtanítok neki pár dolgot akkor azt mondta h nem kell.

Nem mi nem látjuk magunkban a szálkát hanem a fiatalok nem látják azt h ez hiba. Mert ugye nem a főzni tanulás a divat hanem a pasizás, bulizás. És tök jól elvannak gyorskaján is

2012. márc. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!