Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szarvasból valami egyszerűt?

Szarvasból valami egyszerűt?

Figyelt kérdés

Még csak most költöztem el otthonról,most tanulgatok főzni...Soha életembe nem ettem szarvast(vagyis nem emlékszem rá).Most meg kaptam egy hatalmas nagy adagot,majdnem egy fél szarvast,nincs szívem kidobni.Mit készítsek belőle? és hogyan? Fontos lenne a segítségetek,előre is köszönöm :)


18/L



2012. márc. 9. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy fél szarvas az olyan cirka 150-200kg.

Egyben van? Comb meg bordák, stb?

2012. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hűűűű, azért egy fél szarvasért sokan ölnének :)

Tudnod kell, nem a legkönnyebb ételek egyike, de egyértelműen pörköltet érdemes belőle csinálni.

[link]

Én mondjuk egy burgonya fánkot csinálnék hozzá, azzal isteni.

De ha nem vagy nagyon gyakorlott a konyhában, inkább hívj segítséget! Most már lassan lehet odakinn bográcsolni, és abban a legjobb :)

Biztos finom lesz, jó főzőcskézést!

2012. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Jó,picit túloztam,de ki kellett vennem a mélyből a három pakkot(pedig nagy a hűtőm..sőőőt), így is csak,nagy kínok árán sikerült be raknom.Nálunk senki nem szereti a vadhúsokat,szóval haza se tudok vinni,se barátok senki..Én meg egyedül nem fogok ennyit meg enni,véletlenül valaki nem szereti? Meg a recepteket még mindig várom :)
2012. márc. 9. 22:41
 4/15 A kérdező kommentje:
Utolsó,köszönöööm:)))
2012. márc. 9. 22:41
 5/15 anonim ***** válasza:
Ismét kérdezem: Milyen állapotban van? Darabolva vagy egyben egyes részei???
2012. márc. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
egyben
2012. márc. 9. 22:44
 7/15 anonim ***** válasza:
mi nagyon szeretjük :) hol laksz?
2012. márc. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Budapest,belváros..de ha érdekel valaki,nyugodtan szóljon..egy ft se kérek,csak félek,hogy tényleg "rám rohad" meg kéne a hely :S
2012. márc. 9. 22:50
 9/15 anonim ***** válasza:

Itt van még néhány recept:

[link]

Fagyasztás előtt azért darabolni, adagolni kellene, mert aztán már csak egyszerre tudod kiengedni, akkor meg nem lehet visszafagyasztani :(

2012. márc. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
igen,tudom de majdnem egy súlyba vagyunk a husival.Én mire ennek neki állok,szerintem rá kell szánnom egy fél napot..köszönöm
2012. márc. 9. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!