Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kész tortalapra ha főzős...

Kész tortalapra ha főzős pudingot teszek nem szívja meg magát nagyon a piskóta?

Figyelt kérdés
Kör alakú pite torta lapra öntenék pudingot és utána díszíteném valami gyümivel, de félek, hogy a piskóta nagyon "elázik". Mit tehetnék ez ellen?

2012. márc. 11. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem ázik el.
2012. márc. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én rendszeresen az általad leírt módon csinálok gyümölcstortát. ne legyen híg a puding és ne forrón öntsd a formába. várj úgy 10-15 percet. nem ázik át
2012. márc. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kevesebb tejjel csináld a pudingot, mint amit a zacskón ír, mert ha híg, lefolyik róla. Gyümölcstortának van pereme, az visszatartja. 5 deci tej helyett elég 3 dl. Sőt, ha 10 dk margarint kikeversz habosra 10 deka cukorral, s ebbe kanalanként beledolgozod a pudingot - hidegen - akkor csudafinom lesz a krém.
2012. márc. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :D
2012. márc. 11. 22:40
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is a cukros-margarinos megoldást javaslom.

Emellett én pl. úgy szoktam csinálni, hogy a tortalapot vékonyan bekenem valamilyen lekvárral (minél édesebb a puding, annál savanykásabb lekvárral), erre öntöm a pudingot. Így a piskóta sem szívja meg magát, és a kész torta is finomabb, pikánsabb lesz kicsit. :)

2012. márc. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

én hetente csinálok gyömölcstortát, én is 3 deci tejből készítem hozzá a pudingot, szinte elválik a piskótától, nemhogy eláztatná.

nem kell semmit tenned ellene, nem ázik el.

2012. márc. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is! :)
2012. márc. 12. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!