Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » EGy igazán jó vajas piskóta...

EGy igazán jó vajas piskóta recept kéne, vagy ha nem vajas olyan ami jó tömör lesz?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Mi az a vajas piskóta? Tudtommal a piskóta tojás cukor lisztből áll.
2012. márc. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én évek óta a méteres kalács tésztáját használom sütikhez. Ízes, nem száraz, nem fojtós. Ebből szoktam a kókuszos kockát is készíteni, nagyon finom, csak ajánlani tudom.


4 tojás sárgáját 25 dkg cukorral habosra keverünk, közben hozzáadunk kanalanként 1 dl étolajat és 1 dl langyos vizet, majd 25 dkg lisztet, 1 sütőport és 4 tojás kemény habját.

2012. márc. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettes válaszolóhoz csatlakozom, az én piskótám is ugyan ez, csak 6 tojással. Az étolaj és víz hozzáadásától finom, puha lesz a piskóta. Mindenhez ezt használom.

Kérdező esetleg a gyümölcstorta piskótájára gondolsz? Az vajas. Picit több liszt és kb 10 deka vaj.

2012. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
arra gondoltam ami vajas piskóta néven fut a neten igazából az angolok eszik főleg, sok recept van de jó lenne olyan amit már próbált is valaki:-) lehet hogy tényleg méteres tészta lesz:-) köszi
2012. márc. 7. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:

nekem olajos piskóta receptem van. olcsó egyszerű nagyon finom.

14 deka liszt, 14 deka cukor, 2 tojás, egy púp.teáskanál sütőpor, fél deci olaj, fél deci melegvíz.

a tojik sárgáját habosra keverem a cukorral, bele az olaj, a melegvíz, a sütőporos liszt és a két tojás keményrevert habját is lazán belekeverem.

gyümölcstortaformába és kapcsosba is ezt használom évtizedek óta.

tényleg nagyon finom, napok múlva sem száraz, bár ritkán marad addig belőle.

2012. márc. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!