Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a hagyományos húvéti menü...

Mi a hagyományos húvéti menü nálatok? Szoktattok tojást festeni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 17. 17:36
 1/9 anonim válasza:
18%

miért kéne rászoktatni a tojást a festésre?

láttál te már festő tojást?

2012. márc. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Sajnos a tojásfestés már nem dívik nálunk, de ha saját családom lesz, én fogok újra! :)

Ezeket esszük: házi füstölt sonka (tényleg házi,mi füstöljük), tormás sonkatekercs, kaszinótojás franciasaláta alapon, krumplisaláta (ez a fajta: [link] általában kacsasült is készül. Sütemények közül pedig nincs kimondottan húsvéti, de az egyszerű kekszes sütit mindig elkészítem, a család és a locsolók is imádják: [link] de zselé meg gyümölcs helyett étcsokis mázzal vonom be, teljesen olyan íze lesz,mint a túró rudinak!

2012. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Főtt sonka, főtt tojás mindig van (festett). Néhány éve pedig kenyérben sült sonkát is készítek, ez a kedvencünk :)

[link]

Süti általában kókusz kocka és kókusz golyó.

2012. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tetro ***** válasza:
52%
Mivel mi a tojást a héja nélkül esszük, így igazából a menü szempontjából nem számít, hogy ki van-e festve a tojás.
2012. márc. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

igen, szoktam festeni tojásokat, bár mindig mérgelődés a vége, mert soha nem lesz olyan szép, ahogy szeretném...:(

sonkát is főzök, drabolt füstolt sonkát, mait egy isemrős termelőtöl veszek. vagyis a főtt sonka, tojás, torma nálunk hagyományos szokás.

az ételekkel nem ragaszkodunk semmi extrához, ami már régen volt, az kerül ünnepkor az asztalra. ha lehet többféle friss salátát készítek, hogy azért tavaszias legyen.

süti :ki nem maradhat a diós habos kocka, Velence szelet(mézes lapok, pudinggal, meggyel töltve, csokival bevonva)sós, köményes rudakat is szoktam készíteni.

aztán jön a szétpukkadás...:))

ja a locsolóknak szoktam a tavaszi tojásroládot készíteni, ami nagyon látványos,nagyon finom és jobban fogy, mint a sütik.

2012. márc. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

húslevest főzök sok zöldséggel, hússal

rizs, vajas/hagymáskrumpli

töltött csirke, párolt csirkemell, rántott csirke, ránott gomba, karfiol

csalamádé, cékla

húsvéri fonott kalács, diós. mákos bejgli, köményes-sajtos rudak, sajtos pogácsa, gyümölcsös piskóta, mézeskrémes

reggeli töltött tojás, főtt tojás, sonka, retek, újhagyma, saláta

maradék sonkából pedig majd 2-3 nap múlva sonkás rakottészta, husosburek

2012. márc. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szoktunk tojást festeni, most már elég nagy a lányom ahhoz hogy ezt együtt csináljam vele.

Minden évben egy kicsit több pirosat csinálunk mert a locsolóknak azt is adunk ( a pénz mellé). :-)


Én húsvét vasárnap előtti napon megsütöm a kalácsokat.


Reggelink:

Füstölt főtt tarja

tojás

kalács (saját készítésű)

egy kis vaj

torma, és majonézes torma


Ebédünk:

szokásos vasárnapi menü ( valami húsféleség) + húsleves

desszertnek sütök valami ínycsiklandó tortát, húsvéti jelleggel díszítem.



Húsvét hétfőre még készítek pár harapnivalót és süteményeket (rendszerint bekapnak nálunk pár falatot a kora reggel jövő locsolók)

2012. márc. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%

reggelink:

a festett tojást megpucoljuk és töltött tojást készítünk

egy kis tormával majonézzel és kenyérrel

és a gyerekek desszertként ehetnek csokit cukrot és játszhatnak azzal a játékkal amit kaptak

Ebéd:

Rántott parizer valamilyen szószt csinálok hozzá

vagy a párom mert ő a szósz ,,mesterünk".Köretként sült krumplit hozzá vagy krumplipürét szoktunk készíteni nyers hórdós káposztával és süteménnyel

Vacsi:

házi friss pizza

a felnőttek: bórral,sőrrel,vagy szénsavas üdítővel

a gyerekek: gyümölcslével, kubuval, vagy egzotikus limonádéval amit én csinálok nekik.

üdvözlettel:

Anita 32/N

2012. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mustafa33 ***** válasza:
Gyerekkoromban szügyébe töltött kiskecske volt. Sajnos nagyon régen volt és nem tudom a receptet.
2012. márc. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!