Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a receptje a pizaszósznak?

Mi a receptje a pizaszósznak?

Figyelt kérdés

Külföldön élek, néhány évig éltem Magyarországon itt nagyon finom pizzákhoz volt szerencsém.

Itthon viszont nem vagy nem olyan szószt tesznek a pizzára mint M-on. (don pepe, pizza hut), hanem külön van a kecsap és annyi tehetek rá amennyit akarok, persze ez nem az igazi.

Legutóbb egy viszonylag elegáns helyen ettem pizzát, gondoltam ez talán az igazi lessz, de a pincér szertefosztotta az reményeimet, amikor kihozta a kecsapot egy gyönyörü kis kristály kancsóba.

Milyen a receptje az igazi pizzaszósznak, talán itthon a konyhámba is tudok készíteni egy igazi magyarországihoz hasonló pizát.

Köszi előre is a válaszokat.


2012. márc. 20. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs külön receptje.

Megveszik a szállítótól az előre csomagolt port, amit vízzel kell felhigítaniuk.

Ezt kenik rá a pizzára. Majd erre jön a feltét.

A párom pizzaszakács nem is akármilyen helyen, náluk is így működik.

2012. márc. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehe kapni a boltokban is ilyen port?
2012. márc. 20. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:

paradicsomsűrítményt biztos lehet kapni ott, ahol élsz.

kevés olivaolajon átpirítasz pár fokhagymagerezdet felszeletelve, vigyázva , meg ne égjen, majd eltávolítod.

ebbe a fokhagymás olajba teszed a par.sűrítményt ( vagy turmixolt friss, hámozott paradicsomot) és fűszerezed, só, bazsalikom, oregano ízlés szerint.pici cukor is mehet bele, ha savanyú lenne. egyet forralod, lassan, a sűrűséget kevés vízzel tudod szabályozni.

2012. márc. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én bolognai szósz porából, sűrített paradicsomból és vízből keverem ki, és olasz fűszerkeverékkel fűszerezem (oregáno, bazsalikom).
2012. márc. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ja itthon lehet kapni tucatnyi pizzakrémet, pizza fűszerkeveréket (pl Kotányi ), de nem tudom, hol él a kérdező, és ott mik vannak. szerintem, ha körülnéz ott is vannak ilyesmik, csak rá kell bukkanni.

ezekkel persze még egyszerűbb a pizzaszósz:)

2012. márc. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Ugyanolyan port mint amit a szállítók visznek az éttermeknek, pizzériáknak, olyant kiskereskedelmi forgalomban nem kapsz sehol. Sajnos.


Én is próbálkoztam itthon többféle szósszal (pizzakrém, stb. ) de egyik sem jött be mert nem az az IGAZI.

2012. márc. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én otthon csináltam többször is, főzve is, meg hidegen is, csak kis képzelőerő kell hozzá, meg hogy mit szeretsz. Blenderbe, vagy turmixgépbe teszel hámozott, kockázott paradicsomot, héj nélküli paprikát, sült paprikát, egy cikk fokhagymát, egy kis póréhagymát, baszsalikomot, öreganyót (oreganó) ...vagy melegen, főzve is lehet, hagymát dinsztelsz, rá paradicsom, hámozott, kockázott, bele tört fokhagyma, fűszerek...
2012. márc. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!