Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Salátát keresek súlytartásra...

Salátát keresek súlytartásra és férfiaknak is, megosztanátok a bevált recepteket velem?

Figyelt kérdés

Olyan (kipróbált) saláta recepteket keresek, amik jók nemek a súlytartáshoz, a férjemnek meg a fiamnak pedig vacsorának is némi kiegészitéssel.


Mivel a majonézt nem eszi meg senki nálunk, ezért csak olyanok jöhetnek szóba, ami enélkül készült.

Különféle saláta öntetek is érdekelnének, ami majonéz nélküli és mégis nem egészen megszokott.


Minden receptet elöre is köszönök.



2012. márc. 22. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
16%

a majonéz nem diétás

figvelj vagy ezerféle salátát lehet csinálni,ha beütöd a gugliba kapsz elég receptet

2012. márc. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

AZt irtam, hogy NEM szeretjük a majonézt, igy eleve nem jöhet szóba. Azt természetese tudom, hogy nem diétás.


A kérdésem KIPRÓBÁLT receptekte vonatkozik, éppen, mert a google-ban annyira sok van, hogy napokig csak olvashatnám, másrészt amivel már tapasztalatok vannak, azzal szivesebben kisérleteznék.


De azért köszi.

2012. márc. 22. 11:56
 3/9 anonim ***** válasza:

nagy kedvencünk a sopszka saláta.kígyóuborkát alaposan megmosni, és héjastól hosszában négybe vágni, majd 1,5-2 cm-es kockákra. paradicsomot, paprikát is szintén ekkora kockákra.

egy darab póréhagymát/újhagymát/, vagy lilahagymát karikára vágni és egy tálban egy kevés olajjal összekeverni.

egy csipet cukrot teszünk bele, és pár csepp ecetet. jól összekeverjük, egy kicsit hagyjuk állni.tetejére sós fehérsajtot, vagy juhtúrót morzsolunk, vagy feta jellegű sajtot vágunk kis kockákra.

friss petrezselyemmel megszórjuk. nagyon finom üdítő hatású és egy jó adaggal jól is lehet lakni.

nem írtam mennyiséget, mert nincs kötelező szabály.

én hármónknak egy szép kígyóuborkát, 3-4 paprikát, 4-5 paradicsomot kb 15 centis pórét, vagy egy csomag újhagymát (zölddel együtt) vagy 1-2 közepes lilahagymát szoktam összevágni. erre kb 20 deka fehérsajt vagy túró, de csináltam már trappistával is.( jobb a sós sajttal, túróval)

ugyanezt az salátaalapot, túró/sajt nélkül, egy kis kecsappal megöntözve, kicsit megborsozva is szoktam készíteni, így is nagyon finom.

2012. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jónak hangzik.
2012. márc. 22. 13:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Idény szerinti zöldségek enyhén megborsozva, olívaolajjal és fehér balzsamecettel nyakon öntve!

Néha szoktam bele tenni egy kis mozzarellát vagy feta sajtot. Imádom!!!

2012. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, csak kicsit változatosabbakat szeretnék, mert majdnem minden este a lenne a vacsora. Ezért kellenének különféle öntetek, meg változatosabb összetevök.
2012. márc. 22. 21:38
 7/9 e-ditta ***** válasza:
Bocs, hogy beleirok, de engem is érdekelnének ilyen receptek, hátha ismer valaki még több receptet.
2012. márc. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekem az egyik kedvencem ami ugyan hivatalosan nem salátának minősül az a bruscetta, jó sok paradicsom felkockáz, jó sok fokhagyma belenyom, jó sok friss bazsalikom belevág, majd az egészet rá egy pirított baguett-re én fel szoktam turbózni a kenyeret mozarellával és oliva bogyóval de lehet padlizsánkrémre stb, nem igazi saláta de rengetegszer esszük vacsira, ami a lényeg hogy szárított bazsalikom elrontja


másik kedvenc a görög sali és joghurtos öntetet teszek rá

2012. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. ápr. 1. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!