Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik édesítő hasonlít...

Melyik édesítő hasonlít legjobban a cukorra?

Figyelt kérdés
Én szinte már mindent próbáltam, mesterségesen belül is, és használtam már steviát is, de sajnos mindegyiknek mellékíze van, és egyik sem nyújt "cukor élményt".. A legrosszabb az hogy általában éhesebb és szomjasabb leszek tőlük, és nem beszélve arról hogy utóíz marad a számban :(
2009. jún. 14. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%

Cukorbeteg vagy? Mert ha nem, akkor semmiképp ne használj édesítőszert...mérgezőek, az idegeket bénítják...


Amúgyy az édesítőfolyadékok jók, csak nems zabad túl sokat tenni, mert úgy mindnek utóíze van...

2009. jún. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
szerintem a normálisabbakat hamar megszokja az ember, és már fel se tűnik, hogy ez nem cukor...
2009. jún. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Én (bio)nádcukrot használok. A répacukortól felpuffadok, és fura savanyú íz marad oldalt a számban, viszont a nádcukortól nem. Szerintem herbáriákban is érdeklődj utána, hátha mondanak valami okosat. :)
2009. jún. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a Canderel-nek nincs annyira utóíze. Létezik még csokoládéban is Canderel, szerintem az sem rossz:-)
2009. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem azért szeretnél édesítőre váltani, mert cukorbeteg vagy, hanem mert egészségesebb helyettesítőt keresel, akkor javaslom, hogy próbáld ki a gyümölcscukrot.
2009. jún. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítségeteket! Az az igazság hogy cukor toleranciám van, tehát még nem cukorbetegség, de... bármi lehet, mindenesetre 0cukorra vagyok utasítva. A gyümölcs cukor egyébként miért nem ajánlott? Tudom hogy az is cukor, csak kérlek világosítsatok fel :)
2009. jún. 15. 22:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Van egy Just Like Sugar nevezetű édesítőszer, ami elvileg tényleg cukorízű. Nem olcsó...


Üdv :)

2009. jún. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! :) Abban tudnál segíteni esetleg hogy hol lehet kapni?
2009. jún. 16. 16:20
 9/11 anonim ***** válasza:

A 17.58-as vagyok.

Igazából nem tudnám megmondani. Csak arra emlékszem, hogy a nagymamám, aki cukorbeteg volt gyümölcscukrot sem használt. csak édesítőt.

De ha gyümölcsöt ehetsz... kérdezd meg az orvosodat, de tuti találsz erről infót a neten is.

Az édesítőkkel amúgy én sem vagyok jóban (valahogy az a sok rákos megbetegedésről szóló infók is biztos közrejátszanak), a répacukorról épp leválok szal én mézzel illetve gyümölcscukrral helyettesítek. (a mézben gyümölcs és szőlőcukor van különböző arányban de ez fajtától függ)

Remélem megtalálod a neked megfelelőt! :)

2009. jún. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Próbáljátok ki a nyírfacukrot (xylitol). Ízre és formára teljesen olyan, mint a cukor, de egészséges, és cukorbetegek is fogyaszthatják.

Jó hatással van a vércukorszintre, glikémiás indexe: 7

Candida esetén is ajánlott.

Egy baj van vele, hogy nagyon drága. :(

2009. nov. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!