Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért lett a fokhagymás...

Miért lett a fokhagymás tejfölös túrós krumplis tésztának néhol "hányás íze"? A tetjén reszelt sajt van lehet összekeveredett?

Figyelt kérdés
2009. jún. 16. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen sajtot használtál.Pl pannónia,az Ementali, tipikus "hányás ízű" sajtok.A nagy lyukú sajtok közül soknak olyan az íze.Máskor is főztél már ilyet?Mondjuk nekem kicsit túlzásnak tűnik ennyi mindenes krumplis tészta...én nem tudnám megenni...bocsi :D
2009. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ :) trappistát használtam úgyhogy akkor nem a sajttal volt a bibi,mindegy szerintem finom lett :) kivéve azt a bizonyos ízt,de szerencsére csak egy kis része let olyan..akkor ehet,hogy a fokhagyma meg a túró nincsenek kibékülve,mindegy köszi a választ :)
2009. jún. 16. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kissé bizarrnak tűnik a krumplihoz a túró,a túróhoz-sajthoz a fokhagyma.
2009. jún. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy csináltad, csak tippelem, mint gyakran főző anyuka. Goondolom megcsináltad a krumplistésztát, majd hozzákeverted a többit.

Két kérdésem lenne:

- a kihült tésztához keverted a (hideg) tejtermékeket vagy a meleghez? Ha a meleghez, elképzelhető, hogy "befülledt" a tészta a hideg rátéttől, és attól lett rossz íze

- nem hagytad-e elő a kész kaját, mert melegben hajlamosabb az étel előbb megromlani vagy befülledni? (Ilyenkor a krumplistésztának bír kellemetlen szag a és íze lenni, ráadásul a tejtermékek ezen még gyorsítanak is.)


Üdv!

2009. jún. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kaja vicc? Csodálkozol hogy hányás ize van?? =)
2009. jún. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az utso előttinek is köszi sztem a második variáció lesz a hiba :)
2009. jún. 17. 20:10
 7/7 A kérdező kommentje:
utsonak nem nem vicc,szeretek kísérletezni :)
2009. jún. 17. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!