Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gesztenyés tortát szeretnék...

Gesztenyés tortát szeretnék sütni. Kellene hozzá valamilyen finom gesztenyekrém receptet?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 8. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a tejszínes a legfinomabb, és még egyszerű is: fél liter habtejszínt felversz, hozzá reszelsz egy csomag gesztenyemasszát, és azzal is jól kikevered. Piskótához (kakaóshoz is) nagyon finom, tetejét díszítheted sima tejszínnel, és egy kis reszelt gesztenyepürével.
2012. ápr. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%

Gesztenye krém . 3dl tejet 3evő kanál lisztet sürüre főzünk. 15dkg rámát 20 dkg cukrot habosra keverünk ,ha kihült a tejes krém a vajkrémmel habosra kevjük,majd 1 lereszelt cukrozott gesztenye masszát keverünk hozzá. Izlés szerint rumot keverünk bele.

Én ezt a kérmet mindig piskotára csinálom ,és a tetjére tejszín habot teszek..

2012. ápr. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok, azt kihagytam, hogy nem cukrozott a tejszín, akkor tehetsz még külön hozzá, meg rumaromát is, ha szereted.
2012. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is pont ugy csinálom ahogy az első hozzászóló. feltuningolhatod még kis rumaromával . a lényeg, hogy maga a piskótát is locsold meg rumaromával Nagyon fini lesz. csináltam egyszer már meggydarabkákkal is, belekevertem a töltelékbe, az is nagyon megy hozzá.
2012. ápr. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!