Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hétfőn főtt sonkám levét...

Hétfőn főtt sonkám levét eltettem a hűtőbe mert fagyasztóba nem fért be. Mennyi ideig áll el és mit tudok főtt sonka lé felhasználásából készíteni?

Figyelt kérdés

#füstöltlé
2012. ápr. 12. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi épp ma csináltunk belőle kaszáslevest.

Hmmm... imádjuk!!!!!!!!! Mennyei!

2012. ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Forrald fel, és ha nem habzik fel, akkor semmi baja. Az enyém is ennyi idős, a tetején van egy kis zsirréteg, az lezárja, nem hiszem, hogy megromlott. Én holnap fogok lencse főzeléket főzni belőle. De lehet bab, sárga borsó, sima krumpli leves, frankfurti stb.
2012. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszolónak tök igaza van, hüvelyesekből leves/főzelék.

Ezen kívül, ha még jónak érzed, de mégis félsz, akkor felforralod, ha nem savanyú, akkor főzöl benne zöldséget, más ételhez, és a levet utána kiöntöd. Pl krumplit hajában, kelkáposztát (rakott kelhez), vagy rizst ehhez-ahhoz, stb. Tehát meg nem eszed a lét, de felhasználod még egyszer, ezek átveszik az ízét! Mi a toját is főzünk benne néha.

2012. ápr. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sem romlott még meg. Én is csak a hűtőbe tettem. Ma csináltam belőle jó kis savanyú krumplilevest, ahogy a nagyitól tanultam. Utána természetesen palacsinta volt.
2012. ápr. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!