Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kerti főzőcskézés, ötletek?

Kerti főzőcskézés, ötletek?

Figyelt kérdés

Május végén lesz nálunk egy kisebb haveri összejövetel, de min. 2 napos.

Szeretnék pár ötletet kérni, hogy mit lehetne sütni-főzni a 2 nap alatt, kint bográcsban, grillezni, nyársalni, tárcsán sütni.

A lényeg az lenne, hogy ne legyen nagyon drága, tehát elsősorban nem húst szeretnénk sütni.

Ami eddig szinte 100%, hogy egy bablevest csinálunk, de hát csak azt se lehet 2 napig enni...

Nagy étkű, huszonéves fiúk lesznek nagy részt, szóval az ilyen-olyan saláták, zöldségmártogatós most nem jó ötlet... Ha tudtok olyat, ami nem csak frissen, hanem akár másnap, felmelegítve is finom, az lenne a legjobb! :)

Segítsetek a házigazda leányzónak pár ötlettel! :)

Köszi!!



2012. máj. 2. 13:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Gondoltam paprikáskrumplira is, de alig van már krumpli itthon, venni meg már csak újat lehet, ami méregdrága még + nem is olyan finom belőle a paprikáskrumpli...

Hamburgerbe fasírtot hogy kell kint sütni? Mit tegyek bele?

2012. máj. 2. 14:03
 2/16 anonim ***** válasza:

grill csirke, dagadó, fasirt , ezeket lehet hidegen is kenyérel ,

házi - Hamburger, tortilla,


tárcsába reggelire tojásrántotta kicsit megturboza kolbász stb, vagy még amit lehet tárcsába lecsó -mi szoktunnk.

Én ababgulyásbol 2 szer annyit csinálnék mint az eredeti terv és másnap chillis babot csinálnék a mardékbol :

2012. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
hamburger fasirtba kenyeret nem szoktam tenni a darált húsba fokhagyma grill füszerkeverék, só ,bors és mehet a grill rácsra
2012. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem drága a krumpli, én most vettem 3 kgot 300ftért
2012. máj. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom merre laksz, a dél-Alföldön még nem is láttam új krumplit. Az öreg, 100.- Ft/kg ha csak 1-2 kg veszel, raschel-zsákolva 80.- Ft/kg, ha 5, vagy 10 kg-s zsákot vásárolsz.

Lehet, hogy célszerű lenne szétnézned közeli kisközségben?


Merthogy nekem rögtön a bográcsos paprikás-krumpli jutott az eszembe.


De nagyon finom bográcsban a csirkehúsos paraszt-tarhonya:

Felteszed a csirkét a bográcsban, mint a pörköltet. Amikor már félig megfőtt a husi, egy kicsit meghígítod a levét, pár szem krumplit darabolsz bele, és ahány fő, annyi marék, plusz még egy marék tarhonya bele. Lehet, hogy a vizet pótolni kell, mert tudod, hogy a tarhonya , ugyanúgy mint a rizs, duplájára dagad.

2012. máj. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Tény, hogy nem nagyon néztem szét krumpli ügyben, csak pont ma mondták, hogy 600 ft/kg az új krumpli a zöldségesben.

Amúgy kisebb faluban élek Pest megyében.


Nem zárom ki akkor a paprikáskrumplit sem.


Csilisbabot hogy kell csinálni? Soha nem csinálta még...


Csirkepörköltet tarhonya helyett rizzsel lehet csinálni bográcsban? Vagy esélyes, hogy leragad?

2012. máj. 2. 14:22
 7/16 anonim ***** válasza:
Végülis meg lehet próbálni rizzsel is, már én még a rizst sohasem főztem benne a pörköltben. Nem tudom, mennyi idő alatt főne meg abban, tehát előfordulhat, hogy akkorra a husi miszlikekre fő.
2012. máj. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Mi szoktunk itthon rizsest csinálni, de bent a tűzhelyen, jó szokott lenni, amikor már puha a husi, akkor kell bele tenni a rizst, persze jó sok lébe. Bográcsban még nem próbáltam, félek, hogy lesül, mert a rizs mindig lemegy az edény aljára...
2012. máj. 2. 14:32
 9/16 anonim ***** válasza:

pusztapörkölt, akár lecsókolbászból is. egy kis füstölt szalonna zsíron kiolvasztva, rá a hagyma, a kolbász, amikor már jó pörköltszerű,(kicsit hoszabb lével) akkor bele a tarhonya,majd a krumpli. jó fűszeresen, bors, csípőspaprika, bele egy kis lecsó vagy 1-2 friss paradicsom, paprika, hozzá csalamádé, vagy csemege uborka.

persze ott kell lenni mellette egy fakanalas embernek mindig :)

konyhában azonban és mindig zsíron lepirítom a tarhonyát, és félig megfőzöm, úgy teszem a húsos pusztapörköltbe.

amúgy isteni finom és nagyon laktató.

2012. máj. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
** persze pirospaprika is kell bele, de ez pörköltnél gondolom mindekinek természetes:)
2012. máj. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!