Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok adni ötleteket...

Tudnátok adni ötleteket húsvétra, hogy milyen sütit, csináljak? Kezdő vagyok ebben a vendégvárás témában.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 3. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Én pont ma sütöttem cupcaket.Étcsokis muffint csináltam, meg hullala tejszínből a tetejét.Csináltam olyat, amin fehér hab van, és egy mini csokitojás,ez baris lett, meg olyat, amin zöld hab van, egy kis kókuszreszeléket beszíneztem zöldre, olyan, mint a fű, ebben tojáskák vannak.Imádom ezt az új örületet.De amúgy egyszerű, és könnyű még a bejgli, meg a pogácsa is.
2012. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

[link]

0 dkg darált háztartási keksz

4 ek cukrozatlan kakaópor

25 dkg margarin

20 dkg kristálycukor

2 dl tej

4 cl rum vagy néhány csepp rumaroma

A darált kekszet a kakaóporral elvegyítjük. Egy edényben a margarint a cukorral és a tejjel összemelegítjük annyira, hogy a margarin és a cukor elolvadjon. Ezt ráöntjük a kakaóporral összekevert kekszre, és hozzáöntjük a rumot vagy rumaromát. Jól összekeverjük a masszát, és egy közepes méretű tepsibe nyomkodjuk.

Amíg a csokoládémáz elkészül, a hűtőbe helyezzük a masszát. Gőz felett a tortabevonót az olajjal felolvasztjuk, rákenjük a hűtőből kivett tésztára, majd visszatesszük, hogy a csokoládé a tetejére dermedjen.

Forró vízbe mártott késsel hosszúkás formára szeleteljük.

Elkészítjük a cukormázat: a tojásfehérjét összekeverjük a porcukorral, ha még kíván, akkor tegyünk hozzá porcukrot. Olyan legyen az állaga a cukormáznak, hogy ha felemeljük belőle a keverőkanalat, akkor jégcsapszerűen csorogjon le róla. A cukormázat vastagabb zacskóba szedjük, az egyik sarkát kivágjuk, és dominó pöttyöket „rajzolunk” a szeletek tetejére.Vagy fehércsokival.


[link]



A tetejére:


2 tábla tortabevonó csokoládé (20 dkg)

2 ek napraforgó olaj

A cukormázhoz:

1 tojásfehérje

15 dkg porcukor

2012. ápr. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
nulla deka keksszel tök olcsónak tűnik:))
2012. ápr. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha tényleg kezdő vagy, akkor kevert sütiket ajánlom, bögrések, muffinok, gyümölcstorta.

a linzer sem nehéz, ha vállalkoznál gyúrt tésztára.

2012. ápr. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket,azt hiszem meg próbálkozom a muffinnal,meg a domino szelettel.Nem tűnik nehéznek.
2012. ápr. 3. 20:47
 6/10 anonim válasza:
0%

én a pálinkát ajánlom! :D

...komolyan :)

2012. ápr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jaja! Pálinka legyen!
2012. ápr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előzőhöz a vodka tökéletes, nehoyg már spirituszt igyatok!
2012. ápr. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pálinka az van!:)
2012. ápr. 4. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!