Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit drágnak ha ételre kell...

Ki mit drágnak ha ételre kell pénzt kiadni? Mi az amit nem vennétek meg, de meg engedhetnétek magatoknak, de mégsem veszitek meg mert fölösleges pénz kidobás lenne?

Figyelt kérdés
2012. máj. 2. 14:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Ki mit tart drágának ???
2012. máj. 2. 14:14
 2/7 anonim ***** válasza:

A sokezres sajtokat.2ezer/kiló felett nem veszem meg,pedig 10-20 dekánál olymindegy lenne az a 100forint különbség.


Tej.200felett nem veszem meg.

2012. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Primőr-áru zöldség-gyümölcs 800.- felett nem veszem meg. Pl. földi-eper, cseresznye, borsó, hasonlók. Vagy lesz még ez olcsóbb is, jelszó, vagy abban az évben (ha az időjárás miatt gyorsan lefut), akkor nem eszek belőle. Majd lesz más.
2012. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

én is spórolós vagyok. csak a márkanévért, a puccos csomagolásért nem adok többet.direkt keresem a még elfogadható minőségű, de olcsóbb dolgokat.

nálam is vannak limitek, ami fölött nem veszek kaját,

ahogy előttem is írták már.sajtok, tejtermékek, primőrt sem veszek.

viszont amig a pénztárnál sortbaállok, figyelni szoktam mások bevásárlási szokásait. néha elgondolkodom, hogy mennyit kereshetnek egyesek, hogy gondolkodás nélkül telepakolják a a kocsit luxusélelmiszerekkel...

gyerekkoromban belémivódott, hogy mindennel spórolni kell,és, ha többszöröse lenne a jüvedelmünk, szerintem akkor sem lennék képes többezerforintos sajtot venni és hadd ne soroljam.

ez van, de egy csöppet sem panaszkodom, nekem így természetes:)

2012. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon drága húsokról, felvágottakról nem esett szó, pedig ezek között is vannak magas árfekvésűek, , amelyekért sajnálja már az ember a pénzt, ritkábban veszek marhafelsált, szűzpecsenyét, tengeri herkentyűről nem is beszélve, bár a halak egészségesek, én nem szeretem, ponty, afrikai harcsa, hekk, még megfizethető, finom.
2012. máj. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

való igaz, a húskészítményekről nem írt senki. nekem az 1600 már plafon, de azért még elmegy.ebbe belefér az akciós lábszár is.

ma pl akciós csülköt vettem, 800 alatt volt kilója a hátsó

csülöknek, nagyon szép volt meg kellett venni kettőt:) 3 kiló volt, de abból nekünk kétszeri kaja lesz.

felvágottat nem veszünk, inkább veszek a piacon termelőtől

(1700 körül van ) füstölt árut.

vagy csinálok magam hús, vagy májpástétomot, az finom, és tudom mi van benne:)

2012. máj. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%

A legjobban a porokat vetem meg. Pofátlanság egy rántást vagy palacsinta alapot zacskóban többszáz forintokért árulni. És vannak olyan (nem is minősítem) emberek, akik megveszik. Kenyérre nem futja, de leveskockára meg rafinériára igen. Az összes ételport pénzkidobásnak tartom a vegetától a paníralapig.


Húst nem veszek, csak házi vágásút eszünk. Marhát elosztjuk több családdal. Így olcsóbb, még akkor is, ha hentest hívok. (felvágott, ilyesmi ingyen sem kellene, mert tudom mi van benne)


Zöldséget, gyümölcsöt háztól veszek.


Tejet is piacon veszek.


Viszont egy igazi parmezánra 4000/kg nem sajnálom.


Krumplit nem veszek, csak ritkán. Nem csak azt lehet enni. Unalmas.


Üveges bébiétel sem kell. Tudok zöldséget párolni.


Sütit, kekszet itthon gyártom.


És margarinra nem költök. A vaj tényleg drágább, de kevésbé ártalmas.

2012. máj. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!