Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tésztához értők? Mitől lesz a...

Tésztához értők? Mitől lesz a tortilla tészta "szakíthatatlan"?

Figyelt kérdés

Hogyan készíthetnék házilag wrap tésztát?

Olyasmi mint a palacsintatészta,

csak 4x erősebb, bármit bele lehet csavarni.


Tudom, hogy lehet venni a metróba, de abba nem tudom mi van, xanthán gumit meg kaucsukot meg nem szeretnék enni!


Köszi a válaszokat!



2012. jún. 3. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
www.nosalty.hu itt megtalálod a receptet.
2012. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem állítom, h szakíthatatlan, én így szoktam: 50 g liszt, kevés (mondjuk 5-7g) margarin, pici szódabikarbóna/ sütőpor, és annyi víz, amivel normális (nem ragadós, de nem is szétesős) állagúra lehet gyúrni. Ez a mennyiség egy db, átlagos serpenyőalj méretű laphoz van.

Miután összegyúrtad, fél órát pihentesd nedves konyharuha alatt, majd a gombócot nyújtsd ki jó vékony, kör alakúra, de azért akkorára, h a serpenyőbe/ palacsintasütőbe beleférjen! És zsiradék nélkül süsd meg mindkét oldalát! Hogy meddig kell sütni, már nehezebb kérdés, mert ha túl ropogós lesz, akkor ugye nem lehet formázni, mert széttörik. Úgyhogy én mikor kiszedem a serpenyőből, egy pár percre ráborítok egy fedőt, v egy másik tányért, h egy kicsit puhuljon.

2012. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Gondolom 50 dkg lisztet akartál irni, viszont én a sütõport keverem egy kis élesztõvel sokkal finomabb a tésztàja, ja és viz helyett tejjel szoktam kidolgozni. Lappá nyujtás után is kell pihentetni.
2012. jún. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem, 50 g-ot akartam írni. De azt is írtam, h ez egy (azaz egy) db serpenyő méretű laphoz elég. Én egymagamra (v a párommal kettőnkre) nem szoktam családi mennyiséget készíteni, így a legtöbb kajához egyszemélyes hozzávaló- mennyiséget tudok. De ezt értelemszerűen kell többszörözni, ahány darabot szeretnél.
2012. jún. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!