Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A padlizsán héja ehető, vagy...

A padlizsán héja ehető, vagy van benne valami mérgező? Ki tudja, hogy miért mondják a szakácskönyvek, hogy hámozzuk meg.

Figyelt kérdés
2012. jún. 11. 18:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyaroszágon meg szokás hámozni, sok más országban nem, söt direkt rajtahagyják, vagy csak úgy hámozzák, hogy csikosan rajtamaradjon. Egész biztos, hogy nem mérgezö, viszont ha permetezték, akkor a permetszer a héjban fordul a legnagyobb mennyiségeben elö.
2012. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szláv népek egyáltalán nem pucolják meg. semmi káros nincs benne.

persze pl padlizsánkrémbe nem való a héja, úgy kell kikaparni a belét a sült héjból.

2012. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 mustafa33 ***** válasza:
80%

Ha túlérett akkor keserű.

Egyébként: - Már megint héja? kérdezi a kis sasfióka.

- egyed amit hozok, a héjában van a vitamin. mondta a sas mama.

2012. jún. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokhelyen a krumplihéjat is megeszik..
2012. jún. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ha a padlizsánt rántom, akkor rajta hagyom a héját, ha krémet csinálok, akkor nem kell :)
2012. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mit csinálsz belőle. Ha pl kirántod vagy krémet csinálsz belőle akkor le kell szedni a héját, de ha mondjuk töltött padlizsánt csinálsz vagy grillre feldobod akkor rajta lehet hagyni.
2012. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Látom már 5 éves kérdés, de éppen én is hasonlóra kerestem a választ.


Beillesztem ide, amit találtam.


„- Az érett padlizsán lilás héja nem tartalmaz mérgező vegyületet - pusztán zöld kocsányától kell megszabadítani. Hogy héjjal vagy héj nélkül történik a fogyasztása, pusztán ízlés dolga, illetve természetesen receptfüggő. Ezzel szemben a még zöld növény esetében meg kell várni, amíg szobahőmérsékleten beérik, ugyanis az ekkor még benne lévő szolanin vegyület veszélyes lehet - tudtuk meg Szecsődy Gábortól. "

2017. júl. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!