Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon finom meggyleves...

Nagyon finom meggyleves receptet tudnátok írni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 29. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Felteszed főni a meggyet, teszel bele fahéjat, szegfűszeget, citromhéjat, és cukrot. Amikor megfőtt, behabarod vaníliás, vagy puncsízű pudingporral, és tejszínnel. Ha kész, a fűszereket kiveszed belőle, és tejszínhabbal a tetején, tálalod.
2012. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első nagyon édes lesz, de van, aki úgy szereti.


Ha a citromhéj helyett a citrom levét teszed bele (a héja úgyis veszélyes, ha nem biocitrom), sokat javítasz a helyzeten.

Ha nem pudingot teszel bele, a műanyagot is megspórolod.

Ha nem tejszínnel, hanem tejföllel (és kevés liszttel) habarod be, tökéletes eredményt kapsz, DE nem lesz nagyon édes.

Fahéj, szegfűszeg ugyanúgy kell bele, és cukor ízlés szerint.

2012. jún. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tejfeles habarással készülnek a gyümölcslevesek. Én úgy készítem, ahogy a második kedves válaszoló írta, de teszek bele egy csipetnyi sót is, én így tanultam annak idején.
2012. jún. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én citromkarikát teszek bele, és egy kis citromlevet, cukrot ízlés szerint, szegfűszeget, fahéjat, és vaníliás pudingporral, és gyümölcsjoghurttal habarom. Mi így szeretjük. És persze egy csipet só kell bele:)
2012. jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!