Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukrászok, rutinos tortasütők,...

Cukrászok, rutinos tortasütők, szivárványtorta?

Figyelt kérdés

Szivárvány tortát szeretnék készíteni.

A külseje világos kék marcipán lenne, és valami szivárvány lenne rajta, meg valami hab ami a felhő lenne. Pónik is lennének rajta.

A szivárványt miből készítsem el, hogy megálljon a talpán? És a habot? Tojásfehérjéből vagy tejszínhabból? Úgy szeretném, hogy az jó kemény maradjon, még másnap is remekül álljon.

Maga a torta is színes lenne, szivárványos. A lapokat megszínezném. Van valakinek ebben jártassága? Még sosem csináltam, de nagyon tetszik, szülinapra lenne egy csodatündér kisleánynak! :) ....esetleg recep?... :)


2012. júl. 5. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2012. júl. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
2012. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
Marcipánból csináld meg a szivárvány 2-3 nappal korábban, hogy legyen ideje megszáradni, keményedni. Tejszínhabot használj (Hulala, Habmester..)ne tojást (ilyen melegben semmiképp). Színezésből szerintem ennyi elég. Én meg sem engedném kóstolni a kislányomnak azt a tortát ami ennyire festékes. A belsejét én úgy csinálnám hogy az egyik krém csokis a másik esetleg málna tejszínnel keverve (így rózsaszín) a lapok felváltva sima kakaós, diós. Többszínű így is a torta belseje, de mégsem 2 kiló festék.
2012. júl. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ebben a melegben nem fog a marcipán-szivárvány megállni a talpán, mert nagyon olvad.... - tapasztalatból tudom. A hűtőbe téve sem lesz jobb, mert a párát is magába szívja, és akkor is olvad...

Én inkább síkban képzelném el a szivárványt, mert hát a felhőt sem szerelnéd fel úgy sem a szivárvány fölé. íha síkban szépen felrakod, fölötte lehet a felhő, amit szerintem is Hulalából készítsd el, meg is színezheted egy kis kék ételfestékkel ls, akkor itt- ott fehér, világosabb kék, meg sötétebb kék is lehet... - elvégre eső után van szivárvány. Jó sütést!

2012. júl. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

utolsó.../ egy kis színezéshez nem kell 2 kg. festék!

Amúgy meg te is megetetd a kislányoddal a fagylaltot, jégkrémet ilen-olyan cukorkákat, joghurtot, dzsemet....mert gondolom, nem nézegeted a bolztban munka után bevásárolva, h. melyikben van ételfesték, bármily egészségesen is próbálod etetni a csládodat. Meg gondolom a fagyisnál sem kérdezed meg, hogy :kérem szepen van ebben a szép rózsaszín, kék, zöld narancssárga fagyiban ételfesték? Nem mindennnap kap az ember gyereke szivárványtortát..., és egysze-egyszer megeheti, attól még nem lesz semmi baja sem.....

2012. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

megerősítem a többiek válaszát

a habot (növényi) tejszínből csináld, mivel a tojásfehérje felverés után x idővel visszaáll folyóssá ha nem szárítod/sütöd meg

2012. júl. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok tanácsot, a színezéssel én is hadilábon állok, mivel alapvetően nagyon is ellenzem az ilyesmit. Viszont egyet értek az egyik kedves hozzászólóval, hogy nem minden nap kap az ember lánya szivárvány tortát, és nyilván nem ő eszi majd meg az egészet. Egyszer egy évben ki lehet bírni még ilyen kicsinek is (3éves).

Ha előző nap megcsinálom a tortát, díszíteném is már, akkor másnap még keményen állni fog a hab? És kell bele pluszba valamit tenni, hogy extra kemény legyen?

A szivárványon én is gondolkodtam, hogy síkban legyen, de akkor hová tenném a pónikat? Elvileg alatta-mellette sétálgatnának... Valaki használt már közületek ételfestéket tésztában? Google képkeresőjében rengeteget láttam és szépek is, de félek, mert nem vagyok olyan járatos benne. Bonyolult dolog? És még valami. A torta világoskék marcipánnal lenne bevonva. Elvileg azon lenne fehér hab a felhő és úgy a szivárvány. Marcipánnal sem dolgoztam még, tudni kell valami fortélyt a kinyújtásával stb kapcsolatban? Köszi előre is mindenkinek!

2012. júl. 5. 20:39
 8/14 anonim ***** válasza:

a tortát a marcipánnal való burkolás előtt vaj(as) krémmel húzd körbe vékonyan, mivel a tejszín "megizzasztja". liszttel és porcukorral is nyújthatod. tekerd fel a nyújtófára és tedd a tortára, először a tetején simítsd el a marcipánt. csinálhatsz az aljára körbe szegélyt is (hosszú vékony "kígyót" sodorj), amit megmintázhatsz akármivel (pl. pengető, kagyló stb. vagy az erre tényleg alkalmas marcipán/gyurma mintázó)

a színezésről annyit hogy sülés közben veszít a színéből, tehát ezzel is számolj

2012. júl. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsot!
2012. júl. 6. 09:14
 10/14 anonim ***** válasza:
A gyerek házi joghurtot és fagyit eszik, nem guargumis Danonet. 2 kiló a torta, ami csupa festék. Mindegy. Nálunk az ételfestéktől jött elő az ekcéma, ami 4 év után sem múlik. Ezért mertem felhozni. Mindenkinek maga dolga mivel eteti a gyerekét, csak nem akarom ,hogy úgy járjatok mint mi.
2012. júl. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!