Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Zöldsegturmixot szeretnek...

Zöldsegturmixot szeretnek kesziteni. Mivel izesitsem, hogy a vegen viszonylag jo ize legyen?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy zöldseges, de arra gondoltam, hogy turmixban, levesszerükent talan meg tudnam enni. Összeturmixolnek egy csomo zöldseget, brokkoli, salata, karalabe, stb. Mivel izesitsem a vegen, hogy valami zöldsegleves fele ize legyen?
2012. júl. 6. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Sóval, borssal, de inkább gyümölcs centrifugát használj, ha levet akarsz csinálni, mert turmix-ban egy pépet fogsz kapni.
2012. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ha erre szánod el magad, jó lenne , hogy főznél csontból egy alaplevet, amit, kis műa. palackokban le is fagyaszthatsz.

ne turmixolj össze egyszerre sokfélét, mert nem fogod élvezni külön az ízeket- 2- max 3 féle legyen.

pl srépa-brokkoli, karfiol-srépa,. ha szereted tegyél bármelyikhez bátran fokhagymát, póréhagymát, lilahagymát.

a són, borson kívül szerecsendió, gyömbér, és rengeteg zöldfűszer használható. kapor, snidling, bazsalikom. pl isteni a paradicsom (hámozva persze) friss bazsalikommal.

eptrezselyem, zellerlevél,kakukkfű, citromfű, menta, és még sokféle cserepes zöldnövény.

amikor leturmixolod a kedvedre való párosításokat, akkor jön a csontlé, akár kicsit jégkásásan is. ezzel felhúzod leves hígságúra.

de, ha nem diétázol szigorúen, joghurttal vagy egy kis

főzőtejszínnel is lazíthatod a zöldségpépet.

saját ízlésedre formálhatod így, és nagyon egészséges vitaminforráshoz jut a szervezeted.

Jó kíséréetezést.

2012. júl. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! :)

Igazabol nem dietazom, csak kicsivel több zödseget kene ennem...:S Nem igazan vagyok nagy fan..

De majd akkor kiserletezgetek egy kicsit! :)

2012. júl. 6. 18:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Én brokkolikrémlevest szoktam enni. Kis vízben megfőzöd a brokkolit, ha már puha, vizestül beleöntöd a turmixgépbe, reszelt sajttal és szerecsendióval ízesíted.


Amúgy a sajt szinte minden zöldséghez jó.

2012. júl. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*És persze össze is turmixolod. :)
2012. júl. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!