Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csirkemell filé? Hogy?

Csirkemell filé? Hogy?

Figyelt kérdés

Fiú vagyok, gasztronómiai tudásom kimerűl a tojásrántottában és a sültkrumpliban, hogy csináljam meg a csirkemell filét? Vágjak ki egy kis szeletet és rakjam olajba? Vagy hogy? Ötletek..? Viszonylag egyszerű módot mondjatok, mivel nem nagyon értek hozzá.

Kösz! :D


2012. júl. 7. 16:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekiálltál testépíteni? Helyes.

Mosd meg a husit, vágd fel vékonyabb szeletekre, vagy kockákra. Sózd, fűszerezd meg kedved szerint és süsd meg közepesen nagy lángon serpenyőben, kevés olajon. Ennyi, kész a csoda! jóétvágyat

Neten egyébként rengeteg jó csmellreceptet találsz, csak használd a google keresőt.

A párolt rizst el tudod készíteni?

2012. júl. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Rántsd ki. Úgy biztosan nem szárad ki, mert a csirke mell filé, ha nem értő kezekbe kerül, képes a kiszáradásra.
2012. júl. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van három egyszerű mód:

1) Vágd vékonyabb szeletekre a csirkemellet! Sózd meg! Serpenyőbe tegyél vajat, vagy olivaolajat (keveset)! A tűzhelyet közepesre, de inkább melegebbre állítsd! Süsd meg mindkét oldalát!


2) Szintén vágd vékonyabbra! Sózd meg! Panírozd be! Egy serpenyőnél kicsit mélyebb, de még mindig szélesebb, mint magasabb edényt tölts meg 2/3 részben étolajjal! Közepesre állítsd a tűzhelyet, és várd meg, amíg az olaj felforrósodik! Süsd puhára a húst! Szedd ki csepegtetős edénybe/ Rakd rá szalvétákra vagy törlőpapírra!


3) Hagyd meg a nagyobb szeleteket! Fűszerezd be! Vegyél elő egy tepsit és önts bele egy kis olajat! Tedd bele a csirkemelleket. Kapcsold a sütőt 180 fokra! / Ha van otthon sütőzacskó, akkor rakd bele simán a csirkemelleket, és rakd a zacskót a tepsibe! Ilyenkor olaj nem kell hozzá.

2012. júl. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sütés a natúrszelet esetében. Ne történjen fél percnél tovább! különben nagyon száraz lesz. Én nem is szoktam szalvétával lecsöpögtetni, kell neki az a zsír, ami rajta van (minimális). Ha nem vagy biztos, hogy átsült- e, vedd ki, vágj bele, esetleg kóstold meg. Ha még nem jó, visszateheted. Csak forró olajba tedd bele, de vigyázz, hogy az olaj ne égjen (azt a szagról észreveszed). Én a húst ki szoktam klopfolni (nem ettől fog kiszáradni), sózom, borsozom, vagy teszek rá egy kis bazsalikomot, majoránnát. Ha gondolod pácolhatod is, csinálsz gy páclét (olajba fűszerek, bele a húsi, megy a hűtőbe pihenni jó pár órát), utána sütöd ki.
2012. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A leggyorsabb, legegyszerűbb valóban csíkokra vágni, megsózni, majd egy kevés forró zsiradékon fehéredésig

kevergetni. fedőt rá, egy kis levet fog engedni, amiben percek alatt meg is párolódik. ha ez megvolt, tovább kevergetve kicsit megpirítani, de nem sokáig , ki ne száradjon.

ha gazdagabban akarod, a fehérdési szakaszban tehetsz mellé zöldségfélélet is, gombát, borsót, kukoricát, vagy valami zöldségmixet. ezek puhulásáig, együtt párolod.

végén lehet fűszerezni borssal, zöldfűszerekkel ízlés szerint.

ha nem ma akarod, akkor valami pácot is lehet rá tenni, és holnap tepsiben megsütni.pác is sokféle van, írj, ha esetleg érdekel valami.

2012. júl. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én épp ma csináltam: pár órára bepácoltam tejföl-mustár-őrölt bors és fokhagyma keverékébe, aztán kisütöttem. Mmmmmmmh;)
2012. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket! :D Elkészítettem, és igen első jól mondtad nyomatom a testépítést :) Rámfér, megvolt az első rizs készítésem is, ami vizes lett és jó rossz íze volt de megettem hehe.
2012. júl. 7. 19:31
 8/16 anonim ***** válasza:
nagyon jó úgy is, ha felvágod kockákra, és gyros pácba beforgatod 20 percre (én kis sót is rakok rá). ilyen pácot bárhol lehet venni. kicsi olajon én fehéredésig pirítom, aztán öntök rá pár korty vizet (tényleg keveset) és letakarom. a végén leveszem róla a fóliát, és addig pirítom amig kb az összes víz el nem párolog.
2012. júl. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Rizs, ahogy én csinálom: pici olajon (kb. egy evőkanál) üvegesre pirítom a rizst. Majd látod, hogy más lesz a színe, áttetszőbb lesz. Sózom, borsozom. Ezután felöntöm dupla annyi forró vízzel (hamar megvan vízforralóban). Mikor újraforrt (ha vízforralóztál gyorsan, sőt egyből fog), lefeded, takarékra veszed és hozzá sem nyúlsz. Kb. 15 perc múlva magától elkészül. A vizet felszívja, pont jó lesz, nekem soha nem ragad össze.

Mi egy nagy bögre rizst eszünk meg négyen (kb. 3 dl). Ugye ehhez dupla annyi víz kell. Arányaiban tudsz változtatni az adagokon.

Remélem tudtam segíteni! üdv

2012. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Az én kedvenc csirkemelles kajám:

A megtisztított csirkemellett kis csíkokra vágom, egy tálba beleteszem és egy kevés olajat (lehetőleg olívát használj) öntök rá, majd jó alaposan megszórom gyrosos fűszerkeverékkel és hűtőben néhány órán át pihentetem.


Egy serpenyőben kevés olajat hevítek fel, majd beleteszem a húst. Pár percig hagyom, hogy legyen egy kis kérge a húsnak, majd egy pici vizet öntök rá és lefedem, innentől már csak párolom.

Viszonylag gyorsan megvan, pontosan nem tudom, mennyi idő kell neki, érzésből csinálom. Nagyjából lehet látni, amikor kész van, de ha beleszúrsz villával érzed is, ha kész van. :)


A másik, amit nagyon szeretek, ha a csirkemell filét megtisztítjuk, sózzuk, borsozzuk. Egy tálba beletesszük és megszórjuk valamilyen fűszerrel (én pl. szeretem a sült csirke fűszerkeveréket, de néha magyarosat használok, az is isteni). Vöröshagymát megpucolom és 4 részre vágom, a húsokat bedörzsölöm vele és közéjük rakom. Egy pici olajjal meglocsolom, és pihentetem a hűtőben.

Utána grillsütőben megsütöm. Így tényleg alig használok olajat, gyakorlatilag annyit, amennyit a nyers húsra teszünk. Mellesleg nagyon finom!


Ehhez a két csirkemellhez én leginkább zöldköretet vagy salátát tudok elképzelni, és tényleg nagyon finom is vele!

2012. júl. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!