Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Puddingot por nélkül hogyan...

Puddingot por nélkül hogyan kell csinálni? Jobb lesz mint a porból készült?

Figyelt kérdés
recepteket tudtok írni?
2012. júl. 9. 09:25
 1/10 anonim ***** válasza:
19%

Én a főzött krémre szavazok. Sajnos házilag nem lehet olyat alkotni, mint a puding, mert abba mindenféle csomósodás gátló, meg ilyen olyan javító van, de ez is nagyon finom:

Ahány deci tej, annyi csapott kanál liszt. Cukor ízlás szerint. Az elkészítés ugyanaz, mint a pudingnál, jól kikevered kevés tejjel a lisztet az elején, de vigyázz, a pudinggal ellentétben, ennél végig a gáztűzhely előtt kell állnod és kavarni kell, mert könnyen megkapja, és csomós, vagy égett lesz!

Ha csokisat akarsz, mehet bele kakaópor.

Ha vaníliásat, akkor vanília aroma.(A vaníliás cukor ilyenkor kevés, nem ad elég ízt neki.)

2012. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ.:) és tojássargaja nem kell a vaniliashoz? igy semmi szine nem lenne, nem? az aroma nem színes
2012. júl. 9. 09:47
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
De, az aroma sárga, bőven elég az a szín, amit az ad!
2012. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Maximum utólag tedd bele, de hidd el, elég sárga lesz így is.
2012. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ.:) és tojássargaja nem kell a vaniliashoz? igy semmi szine nem lenne, nem? az aroma nem színes
2012. júl. 9. 10:18
 6/10 A kérdező kommentje:
bocsi, lassú a netem nem kéne kétszer elküldenie
2012. júl. 9. 10:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem. Hagyományos édesség, ezer éves. Valami olyasmi, mint amit az első válaszoló leírt, de nem teljesen így készítik.

Először is a liszthez igenis hozzáteszel 1-2 tojássárgáját, kis cukrot, és kis tejjel csomómentesre kevered. A többi tejet melegíted, és ha forrni kezd, beleöntöd a keveréket. Állandó keverés mellett besűríted. Cukor még mehet bele, ha kell. A liszthez azért szoktam az elején tenni, mert úgy könnyebben csomómentesre keverhető!

Mennyiségeket nem tudok írni, megszokásból mérek...

A sütihez való "sárga krém" valóban ugyanez, csak azt sűrűbbre szokás főzni.

Ez így önmagában fahéjjal és esetleg mazsolával a hagyományos eledel. De fantázia kérdése, és lehet akárhogy ízesíteni. Hogy vaníliás legyen, a tejbe kaparhatsz vaníliát pl...

2012. júl. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja és ez nagyon finom lágy krém, semmi aroma nem kell bele! Különben pont olyan műanyag íze lesz, mint a gyári pudingoknak. (Én pont azt az ízt nem szeretem, ezért mellőzöm a pudingkészítés...)
2012. júl. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszi;)

én is ugy emlékszek, hogy amikor anya csinalt régen, kellett bele az a tojássárgája. köszönöm!

es a csokis puding az ugy van, ahogy az elso irta?

hibakert bocsanat, telefonrol irok es nehez igy

2012. júl. 9. 10:55
 10/10 anonim ***** válasza:

MI annyira szeretjük az alapváltozatot fahéjjal szórva, hogy csokisat még nem csináltam.


De ha csinálnék, akkor a kakaót a liszt közé keverném, és a többit ugyanúgy csinálnám, persze vaníliát nem tennék bele. Tojássárgáját viszont igen, attól csak jobb lesz.

2012. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!