Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell töltött cukkinit...

Hogyan kell töltött cukkinit sütni?

Figyelt kérdés
Az érdekelne hogy mit kell beletölteni.Szeretnék húsosat is,és vegetáriánust is.És hogyan kell megsütni?Ja,és mennyibe kerül mostanában a cukkini?:)
2012. júl. 10. 08:32
 1/8 anonim ***** válasza:
csak a No Saltyn több tucat recept van, húsos és vega is képekkel. böngéssz kedvedre. én is onnan szedem az ötleteket:)
2012. júl. 10. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy variáció hús nélkül (de biztosan van fent több is.

Ha a "közönséges" tölteléket (darálthús, rizs, stb.) elkészíted, akkor az pedig a húsos. Én azt a fajtát készítem, a tetejét megkenem tejföllel, megszórom reszelt sajttal is.

2012. júl. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A pici cukkinit félbevágod, és ha kell kikaparsz a belsejéből. Darabolt husit, zöldséget, esetleg pirított darált húst teszel bele. Ha van kedved, megszórod sajttal, öntettel és összesütöd. Én is valamelyik változatra készülök ma! :D
2012. júl. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerül most a cukkini?Elég a tepsit kiolajozni?És meddig kell sütni?Nem lesz "vizenyős"?
2012. júl. 10. 09:42
 5/8 anonim ***** válasza:

Én kapros-tejfölöset szoktam csinálni.

Hosszában kettévágod a cukkinit, kikaparod a belsejét (kuka vagy belerakod a töltelékbe), kicsit megsózod, olajozott tepsibe teszed.

Hagymán darált húst pirítsz, sózod, borsozod, vegetázod (amit használsz ezek közül). A kikapart cukkinit is bele lehet rakni. Ha megsült, tejfölt öntesz rá, és beleszórod az összeaprított kaprot (érdemes frissből csinálni). Összeforralod. Összekevered a főtt rizzsel vagy bulgurral.

Ezzel púposan megtöltöd a cukkiniket és fólia alatt sütöd kb. 1 órát 200 fokon, de addig kell sütni, míg a cukkini puha lesz. Ha puha, leveszed a fóliát, megszórod reszelt sajttal a cukkinit, és rápirítod.

Nagyon finom, és padlizsánnal is működik, csak a padlizsánról sózás után kb. 10-15 perccel le kell törölni a levet, amit eresztett, mert keserű lesz.


Egyszer kaptunk kolbászhúst befűszerezve, azt olajon megsütöttem, belekevertem a bulgurt, ezzel töltöttem meg a zöldséget + sajt, és ez is nagyon-nagyon finom lett.

2012. júl. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az árakat sajnos senki nem fogja tudni fejből...
2012. júl. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!:) Hétvégére lesz a szüleimnek,remélem nem rontom el :D
2012. júl. 10. 09:50
 8/8 anonim ***** válasza:
[link] éN EZT KÉSZÍTETTEM EL MÚLTKOR,ÉS MA IS EZT FOGOM.Ott vár a hűtőben a cukkini :)
2012. júl. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!