Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerintetek miert kemeny a...

Szerintetek miert kemeny a hazi kenyerem?

Figyelt kérdés
Villany sutobe nsutom a kenyeret mert nincs kenyer sutom!Amikor kesz van nem jo puha hanem kemeny de csak a teteje!235 C sutom also folso sutesen!1 kg lisztbol egy evokanal sobol 1 csom,szaritott elesztobol es vizbol keszitem!bedagasztom hagyom kelni egy orat utanna megint dagasztom es utanna hagyom a masik orat allni es csa utana kezdem el sutni!Szerintetek mivel lehet a baj?
2012. júl. 15. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Sok a 235 fok, amint kissé megemelkedett, vedd vissza 180-190fokra, így mem fog megvastagodni a héja. Sütés előtt is jól vizezd meg, majd sütés után nedves konyharuhával letakarva hűljön ki.

/maszatka/

2012. júl. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért mert kiszárad.Gőzös sütőben kell sütni magas hőfokon. 220-230 C°-on tehát le ne vedd 180-ra mert még jobban kiszárad.A gőzös sütőt pedig úgy éred el a legegyszerűbben hogy egy edényben, ami teljesen hőálló, tehát a füle sem műanyag forralsz vizet és beteszed a sütő aljába, és végig bent is hagyod, majd ez gondoskodik a gőzről.A sütő ajtót 40 percig le se nyisd, ne szökjön a gőz.A kisült kenyeret tedd rácsra és azon forrón permetezd be, vagy nagy ecsettel kend le hideg vízzel, jó alaposan.
2012. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Második, hidd el, hogy le kell venni 180ra, mert amúgy nyers marad, a héja meg baromi vasag és kemény lesz.

Pék vagyok, értek hozzá.

Első válaszoló voltam.

2012. júl. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hm...Én nem vagyok pék, ellenben csodás kenyeret tudok sütni, vékony ropogós, cserepes héjjal, és ritka bélezettel, és tudom hogy gőzzel szimulálhatjuk a kemencés sütést:S
2012. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudjatok mit....kiprobalom mind a keto variaciot es amelyikotok kenyere jobban sikerul egyertelmuen azt valasztom!!!koszonom a valaszokat!!!:)
2012. júl. 16. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mennyi ideig sült a kenyered úgy ahogy leírtad?
2012. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hat kb 1 ora!
2012. júl. 16. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!