Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit hasznalhatok szalakali...

Tamira63 kérdése:

Mit hasznalhatok szalakali helyett? Kulfoldon elo magyar vagyok es szeretek otthoni eteleket fozni-sutni. Mar soksor terveztem, hogy 'Hatlapost' csinalok, de nem tudom, hogy mivel potoljam a szalakalit. Itt nem lehet kapni.

Figyelt kérdés
Van valami otletetek, hogy mit hasznaljak? Vagy legalabb irjatok meg, hogy tulajdonkeppen mi is a szalakali, hogy mi van a csomagolasara irva. Elore is koszonom.

#Szalakali
2012. aug. 9. 07:09
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]


Ezek alapján sütőpor, vagy szódabikarbóna.

Ha így, ilyeneket sem tudsz vásárolni külön, akkor keress rá a googl-ban az összetevőjükre, és akkor talán közelebb jutsz.


Másik ötlet, hogy amelyik országban élsz, rákeresel a legismertebb nemzeti ételeikre, talán valamelyiknek a receptjében találsz olyan "belevalót", ami ötletet adhat neked.

2012. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Melyik országban élsz? Mert majdnem mindenhol ismert, csak más néven. Segiteni viszont csak akkor lehet, ha tudjuk az országot.
2012. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szalalkálit lehet helyettesíteni sütőporral, vagy még inkább szódabikarbónával.Mindkettő jó de mégsem lesz egyikkel sem olyan a végeredmény.Én azt javaslom kutakodj a boltokban, mert valószínű hogy más néven megtalálod.Ha olyan van ráírva hogy ammónium-bikarbonát, vagy ammónium-hidrogén-karbonát, akkor az lesz az.
2012. aug. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszomom az eddigi tanacsokat.

Egyebkent Ausztraliaban elek.

Sutoport es szodabikarbonat tudook venni itt is, csak szalakalit nem.

2012. aug. 13. 17:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen néven keresd, esetleg úgy ismerik:


Salt of Hartshorn


vagy


Ammonium bicarbonate


Esetleg gyógyszertárakban is utána kérdezhesz, sok mindent ott elöbb be lehet szerezni.

2012. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!