Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S.! Paradicsomlevet...

S. O. S.! Paradicsomlevet készítek! Ha hőkezelem az üvegeket, akkor mindegy hogy milyen üveg és a meleg hatására nem durran szét? Hogy működik ennek a menete?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 07:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Minden üvegbe először egy kevéske forró paradicsomlét önts. Először sorba mindbe, ezzel időt adsz neki, hogy a viszonylag forró paradicsomtól az üveg kellőképpen felmelegedjen. Amikor a sor végére értél, kezded előlről, a második körben már valamivel többet rakj bele, de ugyanígy menj végig rajtuk.

Majd a harmadik körnél szoktam, hogy telerakok minden soron következő üveget, és amilyen gyorsan lehet, lezárom őket.

Ezzel a módival nálam nem szokott elcsattanni az üveg.

2012. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És tartósítószert sem raksz bele? Én tartósítószer nélkül szeretném csinálni! Nem romlik meg?
2012. aug. 10. 08:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, amióta egyedül élek, én magamnak már nem főzök be.

Az biztos, ha ilyen módon rakod az üvegbe a paradicsomot, akkor az üveg nem fog szétcsattanni.


Itt tegnap le lettem hurrogva, mert az írtam, hogy kell bele tartósítószer.

A többség nem rak a paradicsomba semmi tartósítószert, állítólag eláll az úgy is.

Tégy belátásod szerint, vagy felezd meg: egyik felébe raksz, a másikba nem, és majd kiderül! :)))

2012. aug. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi régen, amikor befőztünk, fémtepsibe melegvizet öntöttünk, és abba állogattuk az üvegeket. a fém és a víz elvezette a forró paradicsom hőjét, így sosem repedt meg.

Persze akkor is, mi is először csak keveset öntöttünk az üvegekbe, és úgy folytattuk a feltöltést.

ha van tepsid, te is csinálhatnád így.

2012. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!