Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Helyettesíthetem az olíva...

Helyettesíthetem az olíva olajat napraforgó olajjal?

Figyelt kérdés
Takács Nóra, a Lifenetwork szépségszakértője Hogyan legyünk jó nők? c. rövid műsorában láttam, hogy kenyeret készít. Minden van itthon, de olívaolaj pont nincs, nem is használunk. Két kanál kell bele, ha jól tudom. Helyettesíthetem napraforgó olajjal is?

2012. aug. 10. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden további nélkül. A kenyérsütésnél nem érződik az a kis ízbeli különbség.


Az olaszok viszont szívesen fogyasztják a frissen sült kenyeret olívaolajba mártogatva, vagy azzal megcsorgatva. Itt már biztos éreznéd, hogy más az íze.

2012. aug. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kenyérbe nem kell olaj,vagy más zsiradék! Liszt,víz,pici cukor az élesztőhöz,ennyi elég.
2012. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt a receptet szeretném elkészíteni, elég gusztán néz ki, remélem fincsi lesz. Azóta beszéltem anyával is, és ő is ezt mondta, köszönöm szépen a válaszokat.

Kedves második válaszoló! Szerinted így sem kell bele olaj? Régen, ha minden igaz, dédimamám kovászost készített, de mi egy főzőversenyre készülünk, ahol ez lenne a tálalás.

Meglátjuk, mi sül ki belőle...szó szerint :)

2012. aug. 10. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!