Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mascarponét lehet valamivel...

Balofka kérdése:

Mascarponét lehet valamivel helyettesíteni, pótolni, vagy dúsítani?

Figyelt kérdés
2012. aug. 13. 14:58
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
Én nem eszem meg pl a tiramisut nyers tojással,úgyhogy sodót szoktam főzni,amibe belekeverem a felvert tojás fehérjét,megvárom,míg felforr. Miután kihűl,hozzákeverem a mascarponét.Nem olyan zsíros,nem leszünk szalmonellásak és hasonlók.De azért 1/3 arányban van benne csak a sodó,a többi krémsajt.
2012. aug. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én a tiramisuba tejszínhabbal elkevert mascarponét szoktam tenni. Nincs benne nyers tojás, nem ragozom túl és imádja a család.

Helyettesíteni sajna nemnagyon lehet. Natur krémsajtot szokták mondani de nem jó

2012. aug. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Van egy receptem amibe pl. 50 dkg joghurt és 15 dkg mascarpone kell, de én azt fordított arányban teszem bele,vagy fele-fele ahogy éppen alakul. Van valamilyen natúr krémsajt amit ilyen szendvicsekre gyártanak és ha jól tudom lehet vele helyettesíteni,Hajdúsági meg talán a Philadelphia natúr változatai.


Az első válaszolónak csak annyit, hogy nyáron ha tiramisut csinálok akkor a cukrot a tojássárgájával gőz fölött főzöm egy kicsit.

2012. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Natúr vajkrémmel, tejszínkrémsajtokkal is lehet helyettesíteni vagy kipótolni.
2012. aug. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, a vajkrém és a krémsajt szerintem egyáltalán nem olyan ízű. A mascarpone inkább tejszín ízű, semleges. Ha helyettesítenéd, jó sűrű tejszínnel lehet inkább, hogy azonos ízhatást érjél el.
2012. aug. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
2 vagyok. Jelentkezzen m,ár az akinek finom lett krémsajttal v vajkrémmel! Én próbáltam és nagyon nem jó. Nem is hasonlít
2012. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Én sima vajkrémmel csináltam, és nekem jó lett.

Kicsit sűrű volt, így hígítottam egy csepp tejszínnel.

2012. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!