Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Budapesten hol lehet házias...

Budapesten hol lehet házias meggyes pitét venni?

Figyelt kérdés
esetleg valami könnyű de finom recept ötletet is szivesen fogadok :)

#meggyes-pite
2012. aug. 16. 01:37
 1/3 anonim válasza:
parasztboltban
2012. aug. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
látványpékségekben általában lehet kapni.
2012. aug. 16. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Írok Neked egy egyszerű pitereceptet (alaptészta), ha van kedved próbáld ki.

-30 dkg liszt

-20 dkg vaj/margarin

-10 dkg porcukor

-1 tojás sárgája

-egy csipet só a lisztbe

-gyúráskor annyi tejföl, hogy rugalmas tésztát kapjunk. ez általában két jó ek. de az állagtól függ. én reszelek bele citromhéjat is, és, mivel szeretjük a levegős tésztát, teszek bele fél csomag sötőport is.

a vajat apró kockákra vágom, és liszttel elmorzsókálom, úgy néz ki, mint a durva dara. ekkor teszem bele a többi hozzávalót, és a tejföllel szabályozom, hogy jó könnyű, nem ragacsos tésztát kapjak. ha elválik a tál falától, akkor jó. kb 80 deka nyers tésztát kapunk így. hengerré alakítom és félbevágom. fél órát pihentetem, majd közepes tepsi méretűre nyújtom.mindig legyen lisztes a deszka.a tepsibe teszek alá sütőpapírt. a nyújtófa segítségével szépen beleillesztem a tésztát. villával sok helyen megszúrkálom, és megszórom szitált prézlivel.

erre jön az alaposan lecsurgatott magozott megy, amit előtte fahéjas cukorban megforgattam. ennek tetejére a másik tésztalap, amit ugyancsak megszúrkálok sűrűn.

a megmaradt tojásfehérjét, egy kiskanál tejföllel villával felverem és ecsettel bekenem a tészta tetejét, addig, míg tart a massza.

előmelegített sütőben kb 45 percig sütöm, illetve, amikor már szép aranybarna a teteje, akkor általában kész is.

kihűtve szeletelem kockákra.

sokat csinálok almával, de még szilvával is.

Nem túl bonyolult és nagyon finom házi süti.

üdv.

2012. aug. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!