Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A piacos vásárlásokkal mennyiv...

A piacos vásárlásokkal mennyivel lehet többet sporolni mint a bolti bevásárálásokkal?

Figyelt kérdés
2012. aug. 16. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez is településenként változó.

Az biztos, hogy aki üzletben árul, annak leginkább ott van költségként az üzlet bérleti díja, a fűtés-, világítás költsége, és leginkább még 1-2 alkalmazott bére + TB járulék-fizetési kötelezettség utána.

Tehát ezeket a költségeket mindenképp szeretné kiárulni, ezért biztosan magasabbak az árai, mint annak a piaci árusnak, aki max. az aznapi "helypénz"-t fizeti meg.

2012. aug. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a piaci árak nagyon magasak, jóval felett vannak a

multik árainak., Ráadásul, teljesen bizonytalan, hogy valódi őstermelő, vagy a nagybanin veszi meg.

a piacos "nénikék" már nem tudják mit kérjenek a bionak nevezett kukacos almáikért, de minden nagyon drága a kisasztalos sorokban. pl 1000 ft 1 kg zöldbab, ami még szálkás is volt, amikor kettétörtem.

a kereskedőnél vett 200 ft-os kovászolni való uborkához 150 ft-volt a "nénike" kaporja.

nagyon is tudják, hogy sokan a piacokban hisznek, így az árakat is felnyomják, ahogy csak tehetik.

valóban helyfüggő, no meg a kereslet-kínálat örökös gazdasági törvénye működik, ha akarjuk, ha nem.

2012. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

hát múltkor voltam piacon mert kellett hurka,és hiába szebbek jóval a zöldségek drágák is..2 kg krumpli 500 ft volt,miközben tescoban ez max 300 lett volna..

de legalább tényleg finom volt minden,nem volt rohadás,barnulás,penész.

Pl sparban többet nem veszek zöldséget nem tudom ki járt -e még így?

2 hétben történt ez: Vettem aznap szedret mire este enni akartam az alja tiszta penész volt,de már hálósan..ki kellett dobnom. Másnap enni akarom az ott vett paradicsomot,hát tiszta penész. Kidobhattam..Utána való héten utolsó esély paradicsomra,az még aznap este szintén penész volt,és kívűlről nem látszik csak miután kibontottam mindegyiknél.

Szörnyen bosszantó,sparban többé nem veszek ilyeneket!!

2012. aug. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a piac alapból olcsóbb, kivéve a hiperek akciós zöldség-gyümölcseit. A dinnye is drágább a piacon, viszont jobb. Én mindkét helyen vásárolok, megnézem, melyik hol olcsóbb vagy jobb és ezek alapján döntök.
2012. aug. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Alapdolgokat bevásárolok a piacon, a zöldségeshez csak olyankor szaladok le, ha valami elfogyott, ami éppen kellene. Nálunk csak heti 2 alkalommal van piac.
2012. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én piacra járok, jóval olcsóbb nálunk

múlthét szombaton voltam, majd megint szombaton megyek

ezeket vettem ilyen áron

krumpli 68ft

kígyóuborka 78ft

paradicsom befőzni való 98/kg, rendes étkezési "szentesi" 148ft

lecsópaprika 128ft/kg

étkezési paprika "szentesi" 148ft

kápiapaprika 98ft/kg

banán-rettentően finom érett 198ft

nyári kis alma, teljesen épp 148-198ft/kg(nagyságfüggő)

kicsit ütöttebb alma(annyi hogy volt pár db barna volt) de mézédes 98ft-én ebből 5kilót vettem, pite, rétes, almaszósz és fahéjas-almaleves volt, meg ma reszeltem az utolsó 4db-ot palacsintatésztába, és ettünk is belőle

ütött barack 98ft-volt annyi hogy 1-2napnál tovább nem áll el, de ebből is egy piskóta volt, plusz megettük a többit

cukkini 129ft/kg-ebből én 4kilósat vettem, volt lecsó, rántott, töltött cukkini, többi cukkinikrém lett és volt egy főzelék is és még mindig van belőle és semmi baja, vszinűleg abból honapra vislivel egy pörköltet csinálok rizshez

kukorica 68ft/cső

nektarin 248ft/kg

kenyér 195 "arsenál"

túróstáska 100ft "arsenál"

zsemle 12ft "arsenál"

csontos csirkemell 1049ft

2012. aug. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!