Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell megfőzni a tökfőze...

Hogyan kell megfőzni a tökfőzeléket (tökkáposztát)?

Figyelt kérdés
Vettem ma a piacon egy zacskó legyalult tököt, a tetején egy kaporral. Szeretnék, olyan leírásokat, amit én egy 31 éves agglegény is megértek. Várom a fiatal lányok válaszait, de háziasszonyok is írhatnak.
2012. aug. 17. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Kis vízbe felteszed főzni, só, bors, pici cukor. Majd ha megfő (megkostolod, kb. fél óra), akkor behabarod. Liszt, tejfölt összekeversz és belekevered.
2012. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1-2 evőkanál olajon középbarnára pirítsd meg egy fakanálnyi lisztet, adjál hozzá 1 kk őrölt piros paprikát, és a lemosott, apróra vágott kapor felét, majd tedd bele az előzetesen lesózott és kinyomkodott gyalul tököt, önts rá kis vizet és folyamatosan kavargasd, majd fedő alatt kis lángon főzd puhára, közben mindig kavargatni kell, hogy ne égjen le. Végül 1-2 kk tejföllel és a maradék kaporral keverd össze, egyet forrald és kész.
2012. aug. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kihagytam!!!

fakanálnyi lisztbe kell egy apróra vágott hagyma

2012. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kevés vízben felteszed főni a legyalult tököt és az apróra vágott kaprot, sót ne feledd.

Amikor megfőtt, kevés rántást készítel, felengeded, pici cukor, tejföl, ecet ízesítéssel még összefőzöd és kész.

2012. aug. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Már régen feltettem vízbe főzni, kb. 3 órája főzöm már. De az Istennek sem akar puhulni ez a tök.
2012. aug. 17. 17:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezért szoktam én előszőr a rántásban, zsírban kevergetve megpárolni, egyébként 3 óra alatt már régen meg kellett volna főni, én fél órát szoktam és puha, lehet, hogy már valami kiszáradt, öreg tök volt?
2012. aug. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Rántsd be, tegyél rá tejfölt és edd meg, jó az már, nem baj ha kicsit roppanós.
2012. aug. 17. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Most vettem le. Tettem bele lisztes tejfeles habarást is. Csak az a baj, hogy összecsomósodott, de az íze jó. Nektek is ilyen a habarás, hogy ha beleöntitek.


Holnap egy lány jón hozzám ebédre. Szeretnék neki főzni valamit (persze nem tökfőzit)Magyaros kajára gondoltam. Van valami ötletetek (tudom, hogy ezzel egy másik topicot kéne nyitni, de kérlek segítsetek) Marhahúsom van a hűtőben, de valami desszertet is szeretnék meg előételt vagy levest

2012. aug. 17. 18:36
 9/10 anonim ***** válasza:
na neee:) 3 óra alatt már sz.rrá-pépé főtt volna. fél óra alatt is meghupul. és még akkor is óvatosan kell vele bánni, hogy ne kenőcs legyen belőle.
2012. aug. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezek után inkább vidd el vendéglőbe:)
2012. aug. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!