Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szülinapra nasi? Melyik lenne...

Szülinapra nasi? Melyik lenne jobb?

Figyelt kérdés

sziasztok:) először is szülinapi bulit tartok, 10 személy lesz, és terveztem pohárkrémet: cukros tejbe áztatott babapiskóta, rá vanília, gyümi, és mégegyszer ugyanez, fehér csokis torta bevonóval. Az lenne a kérdésem hogy vanília pudinggal töltsük ki, vagy vanília öntöttel? van egy nagyon fincsi vanília por amiből nagyon finom vanília öntöteket készítettünk belőle, kicsit sűrű de sokkal folyékonyabb mint apuding mint kb a vanília sodó vagy a vanília puding kicsit sűrűn és melegen. Nem tudom hogy melyik lenne jobb, mert anya szerint a gyümik nagyon le fognak süllyedni:S szerintetek?


a másik hogy kéne vmi sült vagy vmi finom szendvics, vagy vmi kis ennivaló is, pizzát rendelni elég drága lenne, valami bevált recept?:)

köszi

17L


2012. aug. 23. 12:39
 1/5 anonim válasza:

Anyukád biztos jobban ért hozzá.:))

Sima szendvics nem lenne jó?:) Mert pl. a kenyérre teszel vajat,főtt tojást,uborkát,reszelsz a tetejére sajtot,sztem az is jó.Én legalábbis tök szeretem. Vagy esetleg melegszendvics?Az sem lenne drága.:)

2012. aug. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
hmm ez az uborkás nagyon jól hangzik:) köszi! és állhat a szendvics hűtőben? mert reggel megcsinálom azt is, meg az édességet is nem akarom anyut ugráltatni :)
2012. aug. 23. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:

Én melegszenyóra készülnék, mégpedig: elkészíteném előre a főtt tojást, felvágottat, stb. Ami kell, legyen a hűtőben.

Majd 2-3 csajt beszerveznék, hogy menjenek kb. negyedórával hamarabb, és segítsenek összedobni a szenyókat, bedugjátok a sütőbe, míg a reszelt sajt ráolvad, és mire a többiek is megérkeznek, a friss, illatos meleg-szenyó várja őket.

10 személyre, fejenként 2 szelet = 20 szelet, ha 3-4 fő nekiáll összerakni = egyik keni a vajat, a másik dobálja rá a tojást, uborkát, egyebeket, a 3.-ik rakja a sütőlapra, ill. szedi ki, percek alatt kész.

2012. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Pohárkrémhez: ha olyan gyümölcsüket teszel bele, amik lédúsak, akkor sokkal jobb egy sűrű krém, az tényleg jobban megfogja.

Pizzarendelés helyett csinálhattok mini pizzát otthon, ugyanúgy készül, mint a nagytesó, csak pici körökre nyújtjátok a tésztát. feltétnek azt tesztek rá, amit szerettek. Hidegtálat is el lehet előre készíteni: körözöttes sajttekercs, sajttekercs, sonkatekercs. Csinálhattok pirítóst, megkenitek apróra vágott kaporral elkevert tejszínes tormával, rá vékony szelet füstölt lazac, aki az erőset szereti, annak pirítós erős pistával kenve (módjával, mert az tényleg tud csípni) és rá egy darab olajos hal.

Sajttekercs recept: 25-30 dkg-os tömb sajtot (pl. trappista) forró vízbe teszel és lefedve hagyod ázni 20 percig. Közben egy doboz natúr kockasajtot kikeversz 15 dkg puha vajjal vagy margarinnal és apróra vágott snidlinggel ízesíted. A sajtot óvatosan kiveszed a vízből és kinyújtod téglalap alakúra. (Én a gyúródeszkára szoktam tenni folpackot, úgy könnyebb nyújtani.) Gépsonkát teszel a sajtra és megkened a sajtos krémmel, majd feltekered. Alufóliában fél órára a mélyhűtőbe teszed, majd a sima hűtőbe. Ez is előző nap elkészíthető, akkor jobban össze is érik, könnyebb szeletelni.

2012. aug. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
kösznööm^^
2012. aug. 23. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!