Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit vigyek és egyek tízóraira?...

Mit vigyek és egyek tízóraira? Ötletek?

Figyelt kérdés

Így a sulikezdés előtt már gondolkodni kezd az ember, hogy mit eszik majd az óraközi szünetekben. Kicsit unom már a zsömle+margarin+felvágott/szalámi+paprika kombinációt. Persze eszek péksütit is, de azért jó lenne a változatosság. Sajna nem vagyok egy nagy zöldség evő, de a salátát azért megeszem. :)

Van iskolai büfé, de azt is meg lehet unni idővel, pluszban már nem is olyan olcsó.


Szülők, ti milyen tízórait szoktatok csomagolni a gyereke(i)teknek (már ha ti készítitek neki(k) a tízórait)? Legfőképpen hideg ételekre gondolok, tehát pl. nem rántotthusira, mert azt kinéznék a kezemből. :) A körözöttet szeretem, de szeretnék valami más szendvicskrémet is kipróbálni, lehetőleg halmenteset. Tudom, hogy a hal nagyon egészséges, de képtelen vagyok pár falatnál többet enni belőle.


Iskolások, ti mit szoktatok tízóraira vinni? Mi a kedvenc ételetek tízóraira?


Tudom, hogy van pár hasonló kérdés itt, végig is olvastam szinte mindet, de alig találtam kedvemre valót. És hátha vannak új tapasztalatok, ötletek.


Egyébként bevált zsömle, kifli, bagett, sajtos stangli recepteket is örömmel vennék. Gyűjtöttem már egy csomót, de a sűrűn sütögető háziasszonyoknak mindig van valami tuti receptötlete. :)


Előre is köszönöm az ötleteket! :)


19/l



2012. szept. 1. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajtos kifli+szeletelt rántott sajt+tartás mártás. A legjobb szendvics a világon!
2012. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én sokszor viszek müzliszeletet (csak 80 ft!). Nagyon szertem még a sajtoskiflit is, ha pedig friss akkor magábn is megeszem. Régebben sokszor ettem olyan vajkrémet, amiben ilyen fűszerek vannak, de nagyon finom. Boltban lehet kapni, csk nem jut eszembe hirtelen a neve. Még joghurtot is vihetsz és hozzá egy kiskanalat.
2012. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Avokádónak kivájod a belét, villával összetöröd, teszel rá citromlét, sót, hagymát, elrakod egy üres margarinos dobozba, és csinálsz belőle szendvicset.


Zsidó tojás: [link]

Hasonlóképpen készül keménytojásból és fűszerekből.

2012. szept. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Rántotta a zsömlébe rá paradicsom vagy paprika vagy salátamix vagy savanyúság...Hmm de imádom :D
2012. szept. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Müzliszelet az mindig van nálam. Sokszor van, hogy még szünetben is bent kell maradni, indok meg ok nélkül. Aztán meg már csak arra eszmélsz, hogy van 2 perced enni, meg átrohanni a másik terembe, ahol az órád lesz. Ilyenkor jól jön a müzli. :) A sajtos kifli frissen, ropogósan isteni, csak résen kell lenni, mert mások is buknak rá kora pitymallatkor.


Köszönöm a tippeket, ki is próbálom őket, max egy kis módosítással. Avokadót még úgysem ettem, bár sokan mondják, hogy önmagában, kanalazgatva is finom; fűszeres vaj íze van. :)

2012. szept. 1. 15:37
 6/8 anonim ***** válasza:
A korodból ítélve felsőfokú képzésen lehetsz vagy főiskolán... Én általában mindig azt csinálom, hogy két lyukas óra között kiszaladok valami olcsó helyre és ott veszek meleg ételt. Nem nagyon szeretek vinni magammal semmit, mert csak belefülled a táskában, nagyobb melegben pedig különösen... Csak tudni kell hol lehet olcsón enni, lásd kínai gyorséttermek, török kajáldák, kifőzdék stb... Fel kell térképezni a suli környékét! Magammal pedig mindig olyan kaját/üdítőt viszek, ami kevés helyet foglal, laktat, nem morzsál, nem romlik meg könnyen. Ezekkel szoktam "kibírni" a lyukasóráig, amig ki tudok szaladni. Általában van nálam valami gyümölcs, csoki, műzliszelet, korpáskeksz, puffasztott rizs, aszalt gyümölcs, mindenféle magvak (diákcsemege), szőlőcukor...sokszor viszek egy doboz gyümölcs levet is, ha éppen jólét van akkor lehetőleg 100%osat, de egy alacsonyabb %os is megteszi: ha nem narancsosat, citrusosat viszel, akkor nagyon laktató tud lenni!
2012. szept. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

rántotthús, sajt, cukkini, párizsi, fasírz zsemlébe alulra salátalevél rá a feltét csalamádé, paradicsom, ketchup, mustár, majonéz, így nem nézik ki a kezedből hisz szendvics

sajt, sonka és paradicsom

különböző ízú körözött, sajt, fűszervaj és uborka

körözött, uborka

főtt tojás, paradicsom

tükörtojás, paradicsom

főtt virsli, mustár

sajtkrém, paradicsom

stefánia vagdalt csalamádé


péksütik, kefír, joghurt, túró, aszalványok, puffasztott rizs, piskóták, palacsinta, gofri, rizskoch, túrógombóc, nudli, guba, gyümölcsök, diákcsemege

2012. szept. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsani10 válasza:
100%
Croasson. Tegyél be mellé egy üveg teát.
2012. szept. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!