Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hamis fondanthoz zselatint ír...

Hamis fondanthoz zselatint ír a recept, zselatin fixem van, az is jó?

Figyelt kérdés

Kiskukta oldaláról szeretném megcsinálni, de ő zselatinnal írta:

1 ek zselatin

6 ek víz

1 ek margarin

2 ek méz

porcukor, amennyit felvesz


csinálhatom fixből?

Ha igen, ugyanúgy 1 ek-nyit használjak, csak nem melegítem?



2012. szept. 1. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Én is csináltam már, bár nekem pillecukros receptem van.
2012. szept. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
De a zselatin fix az nem zselatin, hanem egy adalékanyag a zselatin fixálásához.
2012. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi tévedés, a zseltin fix krémek stabilizálásához való és nem a zselatin fixálásához...

Az összetevők közé keverheted, melegítés nélkül. rajta van, hogy mennyi alapanyaghoz mennyi kell belőle.szerintem az egy ek. jó lesz.

2012. szept. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2/3-nak: amit írsz, az a habfixáló, és semmi köze a zselatinhoz. Van a Dr. Oetker zseléfix - ez az amit feloldás és melegítés nélkül lehet adni a többi anyaghoz, krémhez és habhoz is. Szerintem ahhoz is jó, amit írsz.
2012. szept. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez volt az első próbálkozásom, úgyhogy vagy annak tudható be, vagy tényleg a fix hibája, de totál töredezik, nyújthatatlan állaga lett. :(
2012. szept. 3. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!