Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy süssem legközelebb?

Hogy süssem legközelebb?

Figyelt kérdés

Egy egyszerű,kevert sütit sütöttem,mióta itt lakunk,most először sütöttem gázsütőben...oda is égett :((

Még egy ilyen sütit sem tudok normálisan elkésziteni :(

Zsírpapirt használtam,lehet az volt a baj??

+ tettem egy tepsit alulra,hogy ne égjen...anyósjelölt mondta,meg anyum is,hogy igy csináljam.



#kevertsüti
2012. szept. 1. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Tepsi semmit nem ér, ami általánosan bevált az az alufólia, vagy a tetőcserép.
2012. szept. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Foliàról hallottam màr èn is.

Köszi,hogy irtàl.

2012. szept. 1. 19:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, lehet, hogy elég nagy lángon sütötted végig. majd kitapasztalod, hogyan kell. éltalában 5 perc erős láng után közepesre kell mérsékelni, és így nem ég meg az alja.

de valóban a többszörös fólia az aljába téve a sütőnek , sokat javíthat a helyzeten.

hidd el, hogy a legközelebbi már jobban sikerül.

mindannyian megfizetjük a tanulópénzt, senki sem kivétel:))

2012. szept. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Igen,kitapasztalom idővel,csak így elmegy az ember kedve..

A "fokot" kisláng és nagyláng jelzi,középtájt sütöttem,nem tudom hány fokon :)

2012. szept. 1. 21:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Az égett tésztát ne dobd ki!

Kiskéssel szépen vakard le, vagy hámozd le róla a nagyobb

égett részeket, majd amikor egy kicsit megszáradt.

Utána daráld le, vagy alaposan törd össze (=rakd zacsiba, klopfolóval is össze tudod törni, ha nincs más), és kávéval, gesztenyemasszával, rumaromával, vagy éppen meggybefőtt levével összegyúrod, kis golyókat formázol belőle, megforgatod kókusz-reszelékbe.

Másnapra összepuhul, tökéletes süti lesz belőle!!!

2012. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)) Csak már kidobtam,amit leszedtem ..
2012. szept. 2. 10:46
 7/10 anonim ***** válasza:
Jaaaa! Persze, amit ledarabolsz róla, mert égett, azt én is kidobtam a piskótánál. A maradt, ami nem volt már égett, abból csináltam ezeket a golyókat. :)))
2012. szept. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ahogy írták előttem, ki kell tapasztalni a sütőt, és igen, mindenki megfizeti a tanulópénzt, másképpen sajnos nem lehet. Én a rácsot szoktam alufóliával egyszeresen körbetekerni, hogy ne égessen, de pl az én sütőmben a zserbót így sem tudom megsütni, meg a családunkban olyan nagyon kedvelt kelt-almás pitét. Pl. a síma almás, szilvás pitének is az alsó tésztáját félig elő kell sütnöm, csak így sül meg a végére jól, és nem marad nyers sehol, nem is ég meg. Nyugodj meg, ne keseredj el, próbálkozz, és kialakul. Ha éget nagyon, akkor teljes lángon ne süss semmiképpen sem.
2012. szept. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor anyósom vásárolt új tűzhelyet, kismillió piskótát megsütött, mire ki tudta tapasztalni a sütőt.

Ezért egy-egy alkalommal mindig csak 4 tojásból sütött piskótát, ha nem lesz jó, minek hozzá a 6 vagy még több tojás is. (Az ő receptje ahány tojás, annyi e.k. cukor, annyi e.k. liszt + ehhez fél csomag sütőpor = a legkisebb zománcos tepsihez elég a 4 tojás)

2012. szept. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez 2 tojàsos kevert,de ezt fogom "gyakorolni"...idövel majd ha bele jövök,akkor jöhet màs süti is.


Köszi,hogy irtatok

2012. szept. 3. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!