Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ezekből az alapanyagokból...

Ezekből az alapanyagokból milyen sütit süthetek: liszt, tojás, cukor vagy édesítőszer, zsír vagy vaj, sütőpor, étkezési keményítő, szőlő vagy alma?

Figyelt kérdés
2012. szept. 2. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy almás pite?

A pite tésztája egy sima gyúrott tészta, kell bele ugye liszt, tojás, vaj, cukor, sütőpor. Az arányokat nem tudom pontosan, én mindig csak saccolok. Kétfelé osztod, az egyik fele megy a kivajazott, kilisztezett tepsibe, a másik majd a tetejére. A tölteléket megcsinálhatod úgy, hogy az almát felkockázod, aztán elkezded főzni, mint a lekvárt. Tehetsz bele cukrot, fahéjat, esetleg keményítőt is, ha kicsit zselésebbre akarod. Azt bele a tepsibe, rá a felső réteg tészta és kend meg tojássárgájával, kicsit meg kell szurkálni és mehet a sütőbe. Nem valami pontos recept, de nekem sikerülni szokott.

2012. szept. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én muffint csinálnék belőle. A neten találsz rengeteg receptet.
2012. szept. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akkor itt egy pitetészta alap.

30 deka liszt

20 deka vaj/margarin vagy 15 deka zsír

10 deka porcukor

1 tojás sárgája

fél csomag sütőpor.

annyi tejföl vagy tej, amennyi a gyúráshoz szükséges.

a zsiradékot felaprózod, a liszttel elmorzsolod. úgy néz majd ki, mint a durva dara. ebbe beleteszed a többi hozzávalót, egy csipet sót is, és kezded összegyúrni. tejföl vagy tej csak annyi, hogy az edény falától elváljon, és egy rugalmas könnyű tészta legyen.

kettéveszed, és pihenteted fél órát. nyújtás tepsi méretűre, majd ügyesen beletteni a tepsibe. megszúrkálni villával, megszórni egy kis prézlivel. erre az almatöltelék, ami lehet párolt, de nyers is, ki, hogyan szereti. jó, ha van benne fahéj. szőlőszemeket is tehetsz az alma közé nem rontja el.

rá a másik kinyújtott tésztalap, amit szintén megszúrkálunk villával.

a tetejét a tojásfehérjével megkenjük,kb 180 fokon 40-45 percig sütjük.Szép piros legyen a teteje.

ha már illatozik a fahéjas alma, akkor biztosan kész.

2012. szept. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

gyümölcsös piskóta

almáspite

2012. szept. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!