Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi tartos élelmiszert...

Mennyi tartos élelmiszert tartasz otthon pluszba liszt, cukor, májkrém, lekvár stb?

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Liszt,cukor 5-6 kg,rizs,tésztafélék,zsemlemorzsa,búzadara,só 1-2 kg. Lekvárt én főzöm,májkrémet és hasonló készételeket nem veszek. A fagyasztóban mindig van néhány kiló disznó,vagy marhahús,vagy csirkecomb néhány kiló,adagokban. Ugyanígy a zöldségfélék is.
2012. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Pontosan annyit én is, mint az előttem szóló:) akár én is írhattam volna:)

még a paprikát írom hozzá, félkilónként szoktam venni megbízható helyről házit. amikor kezd fogyni, már rendelem is, másnapra meghozzák.

Fűszereket is általában annyit tartok, hogy legyen a tartóba és legyen mondjuk 2 kiscsomag bontatlan.

Száraztésztából is van pár csomag, ha éppen azt akarok csinálni.

Konzerveket én sem vásárolok, csak mustárt, kecsapot.

Pár tartóstej a cicáknak...

2012. szept. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

10 kilo liszt és cukor, 5-6l olaj, 8-10májkrémkonzerv, 5tonhalkonzerv, lekvár sok van magam rakom el, 8-10l olaj, 3kilo rizs, 1kilo morzsa, pár üveg zöldborsó, zöldbab, 2konzerv kukorica, 5konzerv paradicsomkonzerv, instant élesztó pár csomag, 1kilo kávé és kakaó, pár cs tészta, tea, 3kilo só, pirospaprika, fűszerek stb, 2-3cs levesgyöngy, felezett öszibarack, 2ü ecet, 1kilo búzadara

én többett tartok itthon, mert sajnos volt már úgy gogy hó végére elfogyott minden kaja ezért inkább több mint kevesebb legyen

2012. szept. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 doboszoli ***** válasza:
100%
Hirtelen ránktörő 6-8 fős rokonságot el tudnék látni kajával egy órán belül.D)
2012. szept. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Lencse, bab, gríz, zabpehely, kakaópor, darálthúskonzerv,

olaj, tészták, rizs, hal-pari konzervek, háztartási keksz,

taros tej, méz, élesztő, sütőpor,kinai tészta levesek.

2012. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 35 négyzetméteres albérletben lakunk hárman, mindannyian külön konyhán, szóval nem nagyon van helyem, liszt, cukor, só, dara stb. csak 1-1 zacskóval van, amikor fogyóban van, akkor veszek újat. Lekvárokból is 1-1 üveg van, de abból több fajta, mert otthon anyum szokott eltenni, abból szoktam felhozni. Májkrém, vagdalthús változó, ált. 3-4 db azért van, illetve olajos hal is szokott lenni. Konzerv kukorica, gomba is van 1-1 üveggel. Emellett házi befőttjeim vannak még.
2012. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 7 kiló liszt, 2 csomag száraz bab, 1 csomag lencse, 2 üveg lekvár, májkrém most nincs itthon, 4-5 csomag tészta, 1 üveg olaj, 1 kg búzadara, 1 üveg méz, 1 csomag zsemlemorzsa, 1 csomag tarhonya, 2 kg cukor, 1 doboz sűrített paradicsom, 1 üveg ecet, 10 kiló krumpli, 5-6 kiló vöröshagyma.


Asszem nagyjából ezek azok a dolgok amik mindig vannak itthon. Ha fogy bármiből, akkor azonnal pótoljuk. :)

2012. szept. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tarok itthon pluszban tartós élelmiszert,de mindig van itthon az alap élemiszerekből : liszt,tojás,zsemlemorzsa,tészta,cukor,só,rizs.Ha fogyóban van veszünk.Egyedül tejből van itthon 2-3 liter folyamatosan és sajtból.
2012. szept. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bár régi a kérdés, de azért válaszolok. Só max. 1 kg. Liszt, cukor, max 2 kg, nem nagyon fogy, 1 citromlé, 1-2 liter olaj, 1 búzadara, fél kg porcukor, az majdnem 1 évre elég, keveset használom. Albérletben vagyunk, van ugyan egy 1 nm-es tárolónk plafonik felpolcolva, de nincs túl sok helyünk sajnos. Tojás általában 10-15 db, májkrém 2-3 db, tej 1-2 doboz. Az utca túloldalán van a piac, sarkon egy coop, 1 megállóra egy teszkó expressz, + közel van minden, negyed órán belül, nem nagyon szoktam betárazni.
2014. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1-1 kg só,cukor 3 féle lekvár,2 kg búzadara,némi sertéskaraj meg 2 liter pályinka. Kb ennyi.
2023. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!