Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukkinit hogy teszitek el...

Cukkinit hogy teszitek el télire? Van 2 nagy darab cukkinim.

Figyelt kérdés

2012. szept. 4. 15:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A nagyokat én legyalulom szálasra, mint a tököt és főzeléknek teszem el lefagyasztva, melléteszek folpackban egy kis kaprot is.

a másik, amit még néha szoktam, hogy a kimagozott cukkinit feldarabolom falatnyi kockákra, és egy tálcán előfagyasztom, úgy hogy ne érjenek egymáshoz. ha kemények, akkor bezacskózom, úgy fagyasztom tovább. télen finom cukkinipörköltet csinálok belőle, vagy éppen agy adag lecsóba is teszek egy-két marékkal.

2012. szept. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,és nem kell előre egy kicsit megfőzni?
2012. szept. 4. 15:35
 3/13 anonim ***** válasza:
nem nem, szigorúan nyersen:)) nagyon hamar puhul fissen és fagyasztottan is.
2012. szept. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A megfagyásnál a képződő jégkristályok már így is kiszurkálják a sejtek falát, az ilyen laza rostú dolgoknál, mint a tök meg a cukkini a fagyasztás már szinte egy előfőzéssel felér...
2012. szept. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A harmadik módi:

hosszába elvágod, kimagozod, meghámozod, megint csak hosszába elvágod, majd keresztbe is, hogy kb. jó féltenyérnyi kockákat kapj.

Ezeket bepanírozod, fémtálcára egyesével, bedugod a fagyóba, amikor megyfagytak, mehetnek a zacsiba! Télire fincsi rántott tök!

Akkor már csak úgy fagyottan bele a forró zsírba, vagy olajba, mellé a sült krumpli, tartárral :))))

2012. szept. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok!

Mind a 3 módszerrel szoktam eltenni, jól jönnek azok a szürke téli napokon!

2012. szept. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
wouuuu,köszike:)szép estét!
2012. szept. 4. 20:57
 8/13 A kérdező kommentje:
és az uborkát el lehet tenni,vékony szeletekre?
2012. szept. 4. 22:13
 9/13 A kérdező kommentje:
cukkini krém levest is szoktam készíteni,fiam nagyon szereti, tejszínesen pár szem krumplival és szerecsendióval.
2012. szept. 4. 22:17
 10/13 anonim ***** válasza:

uborlát is fagyaszthatszt nyugodtan salátának legyalulva. amikor előveszed, csak meg kell sózni-cukrozni-ecetezni (ha így szeretitek) és a saját leve lesz a salátalé.

a kockázott cukkiniből télen csinálhatsz krémlevest is.

2012. szept. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!