Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valakinek okozott már gondot,...

Valakinek okozott már gondot, hogy nem tudta eldönteni, hogy mit csináljon a maradékokkal?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy felhasználnám, mert takarékos akarok lenni, de mindig van más kaja is, plusz a maradék, és nem akarok konyhamalac lenni. Elég már a túlevésből takarékosság címén.

2012. szept. 5. 21:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan étel amit lehet, akkor tedd a fagyasztóba. Én azt szoktam, ha valamiből még van és már unom azt enni. Pár hét múlva lesz egy főzésmentes napod.
2012. szept. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
nálunk köret szokott megmaradni, ilyenkor anya csinál, vmit mellé, és megesszük. Vagy épp fordítva,
2012. szept. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Adakozhatsz belőle mondjuk állatmenhelynek, úgyis sokszor ki vannak fogyva kajából vagy elrakod a fagyóba. Csak ne dobd ki a jó kaját..:(:)
2012. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

ha marad főtt krumpli azt tudod felhasználni másnap rakottkrumplihoz, krumplis lángos, pogácsa, tésztához, paradicsomos húsgombóchoz, sóskához, nudlihoz, gombóchoz


pörkölt-tésztákhoz, rizses, tarhonyáshús, rakottkel, káposztához, pizza, melegszendvics


gyümölcsök-leves, sütikhez


tejberizs-rizskoch, rántott tejberizs fahájas cukorral


mit szoktak maradni? főzz kevesebbett

2012. szept. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok maradékot át lehet alakitani, felhasználni a következö napi ételekhez.

Majdnem mindent le lehet fagyasztani egyszemélyes adagokban. Hónap végén jól jön, ha tartotok egy maradékevö napot, amikor mindenki azt választ ezekböl, amire éppen kedve van.

2012. szept. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is az átalakítás híve vagyok, hogy ne legyen unalmas.

ha annyi a maradék, hogy lehet belőle valami újat kreálni, addig nem főzök más kaját, így nincs duplázás.

ha pedig lefagyasztom ,akkor előző nap szétnézek, hogy mi a választék a fagyóban, és aszerint alakítom a másnapi menüt, esetleg kiegészítem valamivel, de nem főzök újabb ételt.

2012. szept. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, és a tippeket is

a fagyasztás mellett maradok, ugyanis a helyzet az, hogy ahhoz kevés marad, hogy másnapra is elég legyen, de valamikor jó lesz előhúzni

2012. szept. 6. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Én irtam a fagyasztást, nálunk a gyerekeknek igencsak jó játék, ha ök választhatják ki, hogy mit is ennének. Meg ha valamiért gyorsan kellene valami ebédre, de nincs idöm fözni, akkor is jó, ha van tartalék.
2012. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Nálam sosem marad semmi, főleg sörből. Ma legalább is biztosan nem marad.

De ha esetenként mégis úgy adódna, hát van egy egyszerű módszer, ami eddig mindig bevált.

Megeszem

Na mizujs Cézár? A gladiátor remegve várja az ítéletet...

2012. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!