Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pénteken lesz a szülinapom és...

Pénteken lesz a szülinapom és otthon egy kis iszogatást tervezünk. Kb 5-10fő. Érdekelne az ötleteitek, hogy milyen falatkákat csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Ilyesmikre gondoltam:

olyan picike, bekapós szendvics, kis fasírtgolyók, de ehhez milyen köret kellene?

Kicsi a lakás 1 szoba+kis konyha tehát asztalhoz leülés sansztalan:)

Köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 29. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A pogácsára mindig van vevő, emellett érdemes ropit beszerezni, mert azt is rágcsálják. Továbbá a muffin könnyen elkészíthető, szinte lehetetlen elrontani, és még laktató is. Én bagettből szoktam felvágni ilyen pici szendvicskéket. Legjobb!
2009. júl. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Na:D nekem van egy nagyon nagyon finom receptem, csináld meg szerintem, aztán vagy kisebb pogácsáknak, vagy rudakba egy kis kólával el lehet eszegetni :P


60dkg liszt(nem kell méregetni, a kilós zacskónak a felénél picit többet öntessz,azt csá, én is igy szoktam :D) ahoz adsz 1lapos kanál sót, 1 élesztőt belemorzsolsz, és egy 1 ráma margarint(fontos h ráma, mert a többivel nem olyan puha) jól összemorzsolod. aztán 1tojást adsz hozzá, plussz egy doboz tejfölt, jól összedolgozod, lisztezett deszkán kinyujtod,felvágod vagy csíkokra, kockéákra, vagy pogácsa szagatóval, aztán bekened tojással,tehetsz rá sajtot szezámmagot..stb. sonkát.amit akarsz. megsütöd kb amíg piros nem lesz 20-25perc. és kész is:) ááá imádom:) nagyon finom,és vagy 3napig puha marad:D csak aza problema h sosem marad meg addig :D szerintem csináld ezt. ez mellé meg süss egybe fasírtot azt töltsd meg tojással-sonkával szépen szeleteld kenyérre, vagy anélkül mellé teszel, és finom lesz :) jó bulizást:D

2009. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

köretként bármilyen saláta mindig jól jön pl. franciasali, ecetes krumplisali, virslisali, lencsesali, vegyeszöldségsali olajos öntettel.

A picike szendvics tök jó, fogpiszkálóra rászúrva. De jó pl a körözött vagy valamilyen túrókrém is.

2009. júl. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
különlegességként csinálhatsz vodkás dinnyét :P
2009. júl. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Vodkás dinnyét? Ez vmi desszert?:)

Köszi a válaszokat:)

2009. júl. 29. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:

gondoltam, ha már úgyis iszogatni akartok, összeköthetitek a csipegetést és az alkoholizálást :))


a dinnyébe vágsz egy olyan léket, amibe jól megszorul a tölcsér szája (én almacsumázóval szoktam) - beleállítod a tölcsért, beletöltöd a vodkát, beteszed a hűtőbe, kitámasztva, hogy nehogy kifollyon a szesz - kb 1 nap alatt szépen megissza a vodkát, ha gyorsan felitta, lehet még utántölteni

nagyon ütős csemege :P, lehet szeletekre vágva tálalni, vagy nagyobb kockákra vágva

2009. júl. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Húúú, ez nagyon szupin hangzik:))))

Köszönöm.

Ugye sárgadinnyére gondoltál?

2009. júl. 29. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:

hát igazából görögdinnyével szoktuk csinálni, de most hogy mondod, biztos nem lehet rossz sárgadinnyével sem :P

ha türelmetlen típus vagy, akkor gyógyszertárban veszel fecskendőt, és azzal is lehet megszurkálva belenyomni a szeszt, az gyorsabb

2009. júl. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Már csak azért kérdeztem, mert én nem szeretem a görögdinnyét, csak a sárgát:)

Ha ma beteszem este, holnapra tökéletes lesz,ugye??

2009. júl. 30. 08:09
 10/11 anonim ***** válasza:

aha, 1 nap elég neki

arra gondoltam még, hogy ha sárgadinnyével csinálod tök finom lehet felkockázva 1-1 gombóc vaníliafagyi mellé... na jó, akkor most már én is megyek a zöldségeshez :))

2009. júl. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!