Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom és laktató fogyókúrás...

Finom és laktató fogyókúrás ételek?

Figyelt kérdés
Az a gondom h a salátákkal meg ilyenekkel általában nem szoktam jóllakni. Megeszem és fél óra mulva ugyan olyan éhes vagyok. Tudnátok nekem pár receptet ami finom, laktat és nem hízlal?
2012. szept. 10. 13:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
En reggelire zabpelyhet szoktam egy pohar naturjoghurtba keverni,kisse hagyom allni(kb.felora),teszek bele aproravagott friss gyümölcsöt es kesz!Amellett hogy finom,laktat,nagyon egeszseges is,benne van szinte minden tapanyag amire a szervezetnek szüksege van!!!Nem hizlal,söt,elösegiti a testzsircsökkeneset.Persze azert emellett mozogni sem art.Ez a fajta reggeli olyannyira telit,hogy delben is alig vagyok ehes.Ez nalam mar nagy szo,hisz erre eddig a többi reggelivel ellentetben nem volt pelda.Amellett rendben tartja a vercukorszintet,azaz nemigen lesz kedved nasizni.En is azota alig kivanom az edesseget,holott amugy edesszaju vagyok;).
2012. szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%

Ebédre:

párolt csirkemell vagy párolt hal párolt zöldségekkel (előre fűszerezve) = párolt sárgarépa, párolt karfiol, párolt csillagtök hasonlók pár csepp olajjal és citromlével ízesítve

Vacsira:

kevéske túró 1 kanál joghurttal kikeverve, mellé paradicsom cikkekre vágva, felszelt ubi, felszelt fehér káposzta

vagy:

1-2 főtt tojás, + gyümölcsök (alma, körte, görögdinnye)

2012. szept. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%

reggelit ne egyél mert az nem egészséges .

ebédre jól lakjál be , mondjuk paprikás krumpli csülökkel

aztán nem leszel éhes napközben

majd pedig lefekvés előtt 1-2 szelet kenyér , kefir , meg egy kis párizsi , paprika , paradicsom


remélem segíthettem

2012. szept. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

3. nem tudom ki pontozott le. Nem én voltam. Eddig is így csináltam de ebédre sem ettem sokat meg vacsira is talán 1 kenyeret. sőt volt h a vacsi is kimaradt, de egyszerűen nem használ. Ezért gondoltam kifejezetten fogyis kajákra. Csak azok meg nem laktatnak.

Azért köszönöm a válaszod.

Jah és még1szer nem pontozok le senkit

2012. szept. 10. 16:05
 5/12 anonim ***** válasza:
13%

köszi

örülök ha segíthettem

bár a paprikás krumpli miatt pontoztak le biztos

mert azt hitték szórakozom

2012. szept. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

2-es vagyok! Erre járt a lepontozó manó, újabban már ezt a kifejezést használom arra "sötétben bujkáló alakra", aki megy sorba oldalról-oldalra, és saját örömére pontoz le válogatás nélkül akárkit.


Szóval: reggelit azért nem írtam, mert azt jónak érzem, ezért írtam az ebéd-vacsi ötletet. Szerintem a reggeli is kell, és szakemberek szerint inkább napi 5x. mint csak 2x kell enni.

Azzal magyarázzák, ha a szervezet megszokja, hogy rendszeres időközönként megkapja, amire szüksége van a napi létfenntartáshoz, akkor (amikor többet kap mint szükséges) nyugodt lélekkel küldi tovább a többletet a tápcsatornán, és eszébe sem jut spájzolni, tartalékolni = hájat képezni.

Ha viszont naponta kevésszer jut hozzá kalóriához, egyebekhez, úgy van vele, hogy nem tudom, mikor kapok legközelebb, ami most bejött, azt megtartom szűkösebb időkre.

Éveken keresztül én sem reggeliztem, ebédre 1-2 kifli, és vacsi volt leginkább 2x. No fel is jött rám közel 20 kg. többlet, most nyugdíjasként próbálkozok túladni rajta. Az a baj, hogy a reggeli sokszor még eszembe sem jut. Másrészt a szakemberek szerinti napi mozgás ebben a korban már nagyon nehéz, különösen a többlet kilókkal.


Tehát azt mondom, egyén naponta többször és keveset, figyelj oda, hogy minden nap legyen valamennyi szénhidrát, valamennyi fehérje, zöldségfélék, nyersen, vagy párolva (rostanyagok) és gyümölcsök, hogy a vitaminok is bejussanak a szervezetbe.


Húsból a halak és a baromfi, lehetőleg főzve, vagy párolva. Kerüld a nagyon zsíros kajákat, és húsokat. Kerüld a cukros-habos sütiket és a sok-sok ch-t tartalmazó kajákat. (Persze azt mondom, hogy néha-néha meg lehet egy-egy falatkával törni) Szóval inkább egy újfajta táplálkozási szokást próbálj meg kialakítani, egy újfajta étrenddel, újfajta főzési, elkészítési szokásokkal. Lassan jársz, tovább érsz!

2012. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor megpróbálom így. Remélem sikeülrni fog :D
2012. szept. 10. 16:27
 8/12 anonim válasza:
Na sikerült elérned vmit?
2013. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én is kíváncsi vagyok, sikerült fogyni? :D eltelt pár év :D
2015. okt. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Esztikeh00 válasza:
Most akkor fogytál vagy nem? :(
2018. febr. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!