Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valahogy át lehet alakítani...

Valahogy át lehet alakítani az eredeti mogyoróvajat? Mondjuk, hogy édes legyen, esetleg némi olvasztott magas kakaótartalmú csokoládéval ha ha összekeverem?

Figyelt kérdés
ugyanis vettünk, azt hittük, de jó boltot csináltunk. magas a mogyorótartalma, de finom lesz. kb egy teáskanálnyit nem bírtunk belőle megenni. Viszont egy több mint 1000 forintos kaját nem akarok kidobni. várom az ötleteket, mivel lehetne ehetőbbé tenni
2012. szept. 19. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Az ötleted nem hangzik rosszul,biztos finom lehet.

Csinálhatsz olyat is,hogy felvert tejszínhabbal kevered össze.

Vagy vannak nagyon finom mogyorókrémes sütireceptek a neten.

De ha csak magába szeretnétek enni,akkor az általad említett megoldást használnám.

2012. szept. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tök fura, eddig mindenki panaszkodott rá, én vagyok az egyetlen, aki szereti? Csak magában eszem, kenyéren tényleg nem jó, arra még nem találtam megoldást.
2012. szept. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
oké, akkor megpróbálom a csokis verziót, aztán majd megírom ...
2012. szept. 19. 20:59
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2. válaszolónak: lekvárral sem szereted kenyéren? Barackkal, eperrel és áfonyával eszméletlen finom! Amúgy keress rá google-ben vagy nosalty-n a mogyorókrémes sütikre. Van sok, aminek a tésztájába kell mogyoróvaj is és cukor is, így édes lesz, a mogyorós íze is megmarad, és valószínűleg jobban szeretnétek úgy. Vannak kekszek, krémes változatok, lehet válogatni ízlésetek szerint. És egy sütibe amúgy is nagyobb adag kell, így pár sütés és már el is fogy. De lehet aztán annyira megszeretitek, hogy szaladtok a következő üvegért. :) Megéri kísérletezni, biztos találtok olyan receptet, ami bejön. Ha esetleg egy félresikerül, akkor hívjátok rá a barátokat, vagy adjátok a szomszéd gyerekeknek. A kukába semmiképp ne landoljon. :)
2012. szept. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha sósat vettél, abból semmi jó nem lesz, ha csokit teszel bele...inkább süss valamilyen sós sütit, amibe bele lehet tenni
2012. szept. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es! Én is nagyon szeretem, sztem akinek nem jön be az azt hitte, hogy nutella szerű dolgot vesz...így elég nagy a csalódás.
2012. szept. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De ha mindenképp "nutellává" akarod konvertálni, akkor az olvasztott nagyon édes tejcsikival (pl milka) egy kevés porcukorral és 1-2 kanál holland kakaóporral keverd össze.

De szerintem is egyszerűbb sütésre elhasználni.


[link]

2012. szept. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

én tudtam h nem édes dolog lesz, de nem gondoltam, h ennyire sós lesz, meg olajos.

A sütit megpróbálom, az olvasztott csokisat is egy nagyon kevéset.

Aztán valakire majd max rásózom...

2012. szept. 20. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:

Csinálj belőle valamilyen mogyorókrémes sütit, vagy kend kenyérre és lekvárt is kenj mellé.

Vagy cukrozd meg ízlés szerint a krémet.

Vagy még a csokis megoldás is jó.

2012. szept. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!