Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sárgarépát hogyan érdemes...

A sárgarépát hogyan érdemes fagyasztani?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalat?

2012. szept. 26. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

amilyen formában szeretnéd, kockákra, karikákra, hasábokra. ha olcsó répát kapok én is ezt teszem.

mindenbe jó, felengedés nélkül lehet bármibe beletenni. levesbe, vagy főzelékbe, vagy csak kevés zsiradékon megpárolni.

gondolj a fagyasztott zöldeségmixekre, mindegyikbebn van sárgarépa, és mindegyik tökéletes.kben

2012. szept. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ha levesnek teszem akkor nyagyobb darabokban hagyom, akár egyben is. De szoktam eltenni karokázva (ragunak, karfiollevesnek) csíkokra vágva és egész apróra is
2012. szept. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, sok helyen azt írták, hogy felengedés után elveszti az állagát, és ízét, de egy próbát megér. :)
2012. szept. 26. 12:50
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha felengedteted, akkor löttyedt lesz, ha fagyosan teszed az ételbe, akkor olyan lesz, mint a friss.

Mindenféle fagyasztott zöldségre vonatkozik, hogy nem szabad kiolvasztani, fagyottan kell elkezdeni fözni.

2012. szept. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
óh, értem akkor..:) nem követem el ezt a hibát..:)
2012. szept. 26. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Pucolva szoktam eltenni. Nagyobb darabokra vágva (ahogy megy majd a levesbe). Én is fagyott állapotában szoktam a leveshez tenni és nekem még nem volt "löttyett".
2012. szept. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor ez a titok..:) kipróbálom.
2012. szept. 26. 13:45
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyökérrel már ilyenkor összekavarom, akár a karikára szeltet, akár a hasábosat, és vegyesen rakom a zacsiba. Télen csak annyit török le belőle, amennyire éppen szükségem van, a többi meg vissza rögtön a fagyóba!


Én majd kb. egy hónap múlva akarok bevásárolni belőle, mert majd akkor lesz, hogy a tél előtt szedik ki a földből és akkor lesz a legolcsóbb, mert sok lesz a piacon.

2012. szept. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
Sehogy. én legalábbis nem szeretem a szétfagyott, majd kiolvadt répa ízét és állagát
2012. szept. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!