Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elsózott bableves, lehet vele...

Elsózott bableves, lehet vele valamit kezdeni, hogy ehető legyen?

Figyelt kérdés

tegnap d.u án főztem ,párom azt mondta el lett sózva,én szeretem így nem is eszem...

Gondoltam ma nem kell főznöm(2 gyereke mellett) de így nem lehet megenni,ha teszek hozzá egy kis vizet és krumplit és azzal felfőzöm újból úgy jó lesz?


2012. szept. 29. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
az elsózás elleni egyetlen megoldás ha hígitod a sóoldatot, azaz felöntöd vízzel.. persze akkor már eléggé híg lesz a leves így lehet nem ártana hozzátenni ég egy kis babot vagy valami tésztát
2012. szept. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Külön edényben főzz össze krumplit és 2-3 szál sárgarépát. A krumpliról azt mondják, hogy felszedi a sótöbbletet. Viszont a sárgarépáról én úgy tapasztaltam, ha valamiben egy kicsit több van belőle, akkor az étel olylan "répa-édes" lesz. Talán együtt segít.

Ha megfőttek, akkor forrald hozzá a már kész leveshez!

2012. szept. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a krumpli tényleg jó én is így olvastam
2012. szept. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sikerült valahogy helyrehozni?
2012. szept. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az is segíteni szokott, ha anyukám véletlenül elsózza, hogy jó sok tejfölt beledöntök hozzá a tányérba. Az elveszi a sós ízt.
2012. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Krumpli a jó megoldás, valóban magába szívja a felesleges sót.utána ki lehet venni, nem rontja el az ételt.
2012. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egy nagy krumplit kell a lében megfőzni, kiszedi a sót!
2012. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

tetem hozzá krumplit meg vizet felfőztem. mivel alapba sűrűbb volt mert vékony rántás és a csipetke tészta is van benne így szinte észre se venni:)A kisláyn még örült is a krumplinak:)

köszike segítséget

2012. szept. 29. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!