Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ehető még a csirke?

Ehető még a csirke?

Figyelt kérdés

A legfrissebb hús, amit a fagyasztóban találtam, még februárban lejárt, szóval már fél éve...

Legalábbis én azt, hogy fogyasztható 10.02.2012. így értelmezem, ugyanis nem írták oda, hogy nap, hónap, év vagy pedig hónap, nap, év...


Szerintetek még megcsinálhatom sült csirkének, vagy ma éhen maradunk?


2012. szept. 5. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Én simán megcsinálnám, ha végig fagyóban volt.
2012. szept. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én vettem olyat,hogy le volt akciózva,mert másnap lejárt.Aznap lefagyasztottam és hónapokkal később megsütöttem.Nem volt rossz elhiheted.Isteni sült csirke volt:)))
2012. szept. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megy a sütőbe! :)
2012. szept. 5. 08:10
 4/6 anonim ***** válasza:

A fogyaszthatósági idő nem igazán számít ha már le van fagyasztva. Találtam én már 1,5 éves csirkét is a fagyasztóban:D

A lényeg, h ha kiolvad, és nem büdös, illetve nem nyálkás a felszíne, akkor még jó. (nyálkás alatt nem azt értem h az olvadó jégtől, illetve ha mell hús, akkor a hártyától nyálkás)

2012. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha kiolvadt, kicsit folyóvíz alatt mosd át, rögtön sózd be, egy-két órahosszát álljon a sóban, fűszerben, de erre az időre tedd a normál hűtőbe. Utána még a délelőtt folyamán dugd a sütőbe, fincsi lesz!
2012. szept. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha minusz 20 fok alatt volt, akkor nem lesz gáz :)
2012. szept. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!